DragonGaz informuje: sezon bez obniżek

Łagodna zima nie spowodowała niestety spadku cen gazu. Odbiorcy LPG nie mogą liczyć na dostawy paliwa w obniżonych kwotach. Na cenę paliwa bezpośredni wpływ mają ograniczenia dostaw gazu. Wprowadzone one zostały przez największego rosyjskiego eksportera LPG- firmę SIBUR. Dostawca ogranicza eksport z Rosji dokonując przeróbki gazu płynnego  na inne produkty rafineryjne w swoich rafineriach.

Zmarł Tomasz Kulon

Tomasz Kulon był przez 16 lat burmistrzem Lubawki – przez 4 kolejne kadencje: od 1998 roku do grudnia 2014. Był długoletnim mieszkańcem gminy, dobrym, pomocnym człowiekiem, mocno zaangażowanym w życie społeczne- wpis ze strony Urzędu Miasta i Gminy Lubawka.

Szlak zamknięty

Po konsultacjach z karkonoskim GOPR, odcinek szlaku niebieskiego między schroniskiem  Samotnia a Domkiem Myśliwskim został wczoraj zamknięty. Obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego. Ruch turystyczny może odbywać się drogą jezdną czyli szlakiem alternatywnym. Listę zamkniętych szlaków można znaleźć na https://kpnmab.pl/uwaga-1-st-zagrozenia-lawinowego-zamkniete-szlaki-1896/n lub https://kpnmab.pl/ostrzezenia a także, wraz z  informacjami o aktualnych warunkach, są na stronie Karkonoskiej Grupy GOPR http://gopr.org/

Umowę podpisali: prezesi FOLEKO sp. z o.o. Ireneusz Pałac oraz Sanikom sp. z o.o. Andrzej Wojdyła.

Dolny Śląsk/Lubawka: Sanikom buduje sortownię

Za prawie 42 mln zł zostanie zaprojektowana i wybudowana sortownia odpadów z selektywnej zbiórki przy ul. Komunalnej w Lubawce. Sanikom podpisał umowę z wykonawcą. Inwestycja będzie zrealizowana do końca tego roku. To kolejny etap prac w ramach projektu „Optymalizacja oraz wdrożenie nowych procesów przetwarzania i odzysku odpadów w środkowosudeckim regionie gospodarki odpadami w celu zwiększenia […]

Kocemba zostaje

Bycie burmistrzem Gminy Lubawka to prawdziwy honor i zaszczyt. Kolejny raz bardzo Państwu dziękuję – napisała na swoim profilu fb Ewa Kocemba. Nieoficjalnie, dane z protokółów – referendum o odwołanie Ewy Kocemby z funkcji burmistrza Lubawki jest nieważne, a liczba jego uczestników to ok.1300 osób.