Pomysł na wakacje: Grecja

ateny-1Grecja to kraj położony w południowo wschodniej części Europy na południowym krańcu Półwyspu Bałkańskiego. Ma dostęp do czterech mórz: Kreteńskiego, Egejskiego, Jońskiego i Śródziemnego. Tutejsza linia brzegowa zajmuje dziesiąte miejsce pod względem długości na świecie, Grecja to również blisko 1400 wysp, z czego tylko 227 jest zamieszkałych.

Mimo panującego w Grecji kryzysu, kraj ten wciąż przyciąga sporą rzeszę turystów. Warto pamiętać, że nadmorskie kurorty żyją głównie z turystyki i tam skutki kryzysu są bardzo słabo odczuwalne. Kuszą również ceny wyjazdów. 10 dniowy pobyt bez wyżywienia z dojazdem autobusem, to wydatek od 1000 do 1400 złotych, w oferta last minute można wyjechać jeszcze taniej (w 2011 roku taką podróż w sezonie jeden z naszych czytelników wykupił za 600 złotych w ofercie last minute).

Zaskoczyć mogą ceny, w Grecji płacimy euro, jest dość drogo. Najdroższe produkty to: mięso, nabiał oraz słodycze. Tanie są owoce (za 2 kilogramy brzoskwiń prosto z sadu w 2011 roku płaciło się koło 3 euro, na warunki greckie, to bardzo mało). Wizyty w restauracji to również spory wydatek, dwuosobowy obiad kosztuje koło 60 złotych.skiatos-7

Ateny – obowiązkowy przystanek. Stolica i największe miasto w Grecji. Jeden z najważniejszych ośrodków kultury antycznej.

Meteory, to kolejne zachwycające miejsce, które w czasie wizyty w Grecji warto odwiedzić. To potężne centrum klasztorne wschodniego kościoła orhodoksyjnego. Klasztory usytuowane są na wyrastających z ziemi skałach. Kilka z nich w czasie wycieczki można zwiedzić. Po drodze na Meteory, obowiązkowy punkt każdej wycieczki to wizyta w pracowni ikon.

Wyjątkowo przyjemną wycieczką jest również podróż na Skiathos, to jedna z wielu greckich wysp. Urokliwa, typowo grecka zabudowa, wąskie uliczki i niebieskie okiennice to elementy, z którymi większość z nas kojarzy Grecję.

skiatos-1

meteory-5

meteory-4

meteory-2

Szukasz pomysłu na weekend? Nie wiesz gdzie jechać na wakacje? Chcesz poznać najbliższą okolicę? Zajrzyj do działu - PO GODZINACH!

ateny-7

nowakamienna Author