Ponad 100 krzewów, 5 kg marihuany oraz broń: akcja kamiennogórskiej policji

plan_1

Policjanci z Kamiennej Góry zatrzymali 34-letniego mężczyznę podejrzanego o nielegalne posiadanie broni i amunicji oraz narkotyków, a także nielegalną uprawę konopi. Zabezpieczono ponad 100 krzewów konopi, ponad 5 kilogramów marihuany oraz broń, amunicję i granaty. Podejrzanemu przedstawiono zarzuty, został decyzją sądu tymczasowo aresztowany.

plan_3

W dużym pomieszczeniu gospodarczym policjanci odkryli profesjonalnie przygotowane i ukryte stanowiska do nielegalnej uprawy konopi. Zabezpieczyli 105 krzewów i ponad 5 kilogramów przygotowanego już do sprzedaży suszu ziela konopi. Policjanci sprawdzając pomieszczenia znaleźli także broń palną: pistolet, amunicję kalibru 7,62 mm i 9 mm oraz granaty bojowe F – 1 z zapalnikami.

plan_7

Na poczet przyszłych kar, zabezpieczono mienie należące do podejrzanego na kwotę ponad 40 tys. złotych. Wartość zabezpieczonych narkotyków szacuje się na kwotę ponad 200 tys. złotych. O dalszym losie aresztowanego zadecyduje teraz sąd. Za czyny, o które mężczyzna jest podejrzany, grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.