Zamiast pomóc, okradł

newsnews
Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież i kradzież z włamaniem. Sprawca wykorzystał okazję i okradł kobietę, której pomagał w pracach domowych. Jego łupem padła karta z pinem do bankomatu oraz biżuteria. Mężczyzna skradzioną kartą posłużył się aż 28 razy, a łączne straty oszacowano na 3,5 tys. złotych. Teraz grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 32-letniego mieszkańca powiatu lwóweckiego podejrzanego o kradzież oraz o kradzież z włamaniem.

Jak ustalili policjanci, do zdarzenia doszło we wrześniu br. na terenie powiatu lwóweckiego. 32-latek pomagał kobiecie w rożnych pracach domowych. Mężczyzna będąc w mieszkaniu pokrzywdzonej wykorzystał chwilę nieuwagi i ukradł leżącą na wierzchu kartę do bankomatu wraz z numerem pin oraz złotą biżuterię. Łączne straty kobieta oszacowała na kwotę 3,5 tys. złotych. Zatrzymany skradzioną kartą posłużył się aż 28 razy.

Pokrzywdzona, kiedy zorientowała się, że padła ofiarą przestępstwa powiadomiła policję. O te czyny podejrzewała 32-latka.Czynności w tej sprawie prowadzili funkcjonariusze z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze, którzy na podstawie zebranych informacji, a także analizy nagrań z kamer monitoringu wytypowali i zatrzymali 32-latka jako podejrzewanego o te czyny. Niewykluczone, że mężczyzna ma na koncie jeszcze więcej podobnych czynów.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz za kradzież i kradzież z włamaniem zatrzymanemu grozić może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

nowakamienna Author