Ruszyła II edycja „Dolnośląskiego Delfinka”

PROJEKT
PROJEKT

Cztery nowe kryte pływalnie powstaną w ramach programu „Dolnośląski Delfinek”. Wczoraj marszałek Cezary Przybylski wraz z wicemarszałek Iwoną Krawczyk wręczyli gminom promesy z budżetu województwa na budowę pływalni o łącznej kwocie 5 mln zł.

Nowe przyszkolne kryte pływalnie powstaną w Kątach Wrocławskich, Jeleniej Górze, Szczawnie-Zdroju  i Żmigrodzie. Każda gmina otrzyma dotację od samorządu województwa w wysokości 1,25 mln zł.  Zakłada się, że baseny w tych miejscowościach powstaną do końca 2018 r.

− Program cieszy się dużą popularnością, gminy chętnie sięgają po wsparcie z budżetu województwa na budowę basenów, których wciąż brakuje w regionie. Dzięki naszemu  programowi „Dolnośląski Delfinek” do końca 2018 roku nasz region zyska 9 przyszkolnych  basenów, gdzie zarówno uczniowie szkół, jak i mieszkańcy będą mogli aktywnie spędzać czas – zaznaczamarszałek Cezary Przybylski.

Małe kryte pływalnie z 4-torową niecką o wymiarach 8,5 x 16,67 m  i głębokości od 0,9 do 1,35 m powstają już przy szkołach w 5 dolnośląskich gminach: w Strzegomiu, Chocianowie, Głuszycy, Górze i Twardogórze. Pierwsze delfinki będą gotowe wiosną przyszłego roku.

− Pływalnie będą w pełni dostępne dla osób niepełnosprawnych. W godzinach popołudniowych, po zakończeniu zajęć szkolnych, a także w weekendy, ferie i wakacje będą udostępnione mieszkańcom dla celów rekreacyjnych i rehabilitacyjnych – mówi wicemarszałek Iwona Krawczyk.

nowakamienna Author