Aktywny Dolny Śląsk

Rusza trzecia edycja przygotowanego przez urząd marszałkowski budżetu obywatelskiego „Aktywny Dolny Śląsk”. W tym roku można walczyć o pieniądze nie tylko na projekty sportowo – turystyczne, ale także na te związane z kulturą. Do podziału – blisko milion złotych.

Projekt został poszerzony w tym roku o pomysły związane z promocją turystyki.  − Poprzednie edycje cieszyły się dużym zainteresowaniem, dlatego znaleźliśmy dodatkowe pieniądze w budżecie na realizację pomysłów kulturalnych. Nasz budżet obywatelski jest dodatkową formą budowania aktywności Dolnoślązaków. Dzięki temu programowi mieszkańcy naszego regionu sami mogą decydować o tym, jakie projekty będą finansowane – mówi Jerzy Michalak, członek zarządu województwa.

4

Pieniądze w ramach tegorocznego budżetu podzielone zostaną na pięć subregionów: jeleniogórski, wałbrzyski, legnicki, wrocławski i sam Wrocław. Na wszystkie projekty przeznaczono milion złotych, maksymalna wartość jednego nie może przekraczać jednak 20 tysięcy złotych.

Pomysły powinny przede wszystkim dotyczyć promocji i rozwoju sportu, turystyki czy kultury. Nie mogą to być jednak projekty, które już otrzymały dofinansowanie z budżetu województwa czy projekty infrastrukturalne. Pieniądze można dostać na imprezy turystyczne, kulturalne, zawody sportowe, zloty, rajdy czy konferencje.

Wnioski przyjmowane będą od 1 do 18 marca. Głosowanie zaplanowano od 2 do 15 kwietnia.

nowakamienna Author