Matka, ojciec i dziadek Milana w areszcie

Na trzy miesiące trafiła do aresztu Agata W. z Kamiennej Góry podejrzana o umyślne narażenie swojego dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, poprzez nie zapewnienie mu należytej opieki, w tym opieki medycznej i doprowadzenie do zgonu dziecka.

Kobieta przesłuchana w charakterze podejrzanej wyjaśniła, że nie korzystała z żadnej pomocy medycznej ponieważ nie była ubezpieczona.

Robert W., ojciec dziecka, usłyszał zarzut wprowadzania do obrotu znacznej ilości środków odurzających w postaci amfetaminy i metaamfetaminy. Dziadek dziecka, Wiesław W. usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości takich środków oraz usiłowania wprowadzenia ich do obrotu. Obaj mężczyźni zostali aresztowani na trzy miesiące. Śledczy będą ustalać także odpowiedzialność ojca za śmierć dziecka.

**

W sobotę policjanci zatrzymali w Ptaszkowie do kontroli 57 letniego Wiesława W., mieszkańca Kamiennej Góry. Mężczyzna miał przy sobie znaczną ilość substancji odurzających: amfetaminy i metaamfetaminy. Funkcjonariusze podjęli decyzję o przeszukaniu mieszkania zajmowanego przez jego syna, Roberta W. W lokalu w Kamiennej Górze nie znaleziono żadnych narkotyków. W jednym z pomieszczeń funkcjonariusze natrafili na zwłoki 7 miesięcznego dziecka, które prawdopodobnie nie żyło już od kilku dni. W mieszkaniu poza ojcem przebywała matka dziecka, Agata W. oraz ich 2,5 letnia córka.

Ze wstępnych opinii biegłego patomorfologa wynika, że do śmierci dziecka doprowadziło zapalenie opon mózgowo – rdzeniowych i niedożywienie.

Śledztwo w sprawie śmierci 7 miesięcznego Milana W. oraz dystrybucji przez jego ojca i dziadka środków odurzających prowadzi prokuratura rejonowa w Kamiennej Górze.

Drugie, 2,5 letnie dziecko pary trafiło pod opiekę rodziny.