Policjanci świętowali

apel2

W Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji. W uroczystości uczestniczył I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. Dariusz Wesołowski, Komendant Powiatowy Policji w Kamiennej Górze insp. Janusz Cygal, przedstawiciele jednostek Policji z: Wałbrzycha, Jawora, Komendant Powiatowy Policji w Trutnovie plk. mgr. Pavel Škandera, przedstawiciele Starosty Powiatu Kamiennogórskiego, przedstawiciele władz samorządowych oraz wielu znamienitych gości.

Z okazji 99. rocznicy powołania Policji Państwowej zbiegającej się z 100 rocznicą Odzyskania Niepodległości odbyła się uroczysta zbiórka z udziałem insp. Dariusza Wesołowskiego Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu. Komendant Powiatowy Policji w Kamiennej Górze insp. Janusz Cygal w swoim przemówieniu przypomniał o poświęceniu, jakiego podejmują się funkcjonariusze. Podczas uroczystości Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. Dariusz Wesołowski złożył życzenia dalszych sukcesów dla funkcjonariuszy kamiennogórskiej komendy, oraz podziękował władzom samorządowym za dotychczasową współpracę. Samorządowcy podziękowali policjantom za codzienną ofiarność włożoną w zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańców powiatu kamiennogórskiego. Życzyli policjantom oraz pracownikom cywilnym policji spokojnej dającej satysfakcję służby i pracy.

Święto Policji wiąże się z awansami i odznaczeniami, jakie miały miejsce w tym dniu na dziedzińcu muzeum. W kamiennogórskiej jednostce 18 policjantów awansowało na wyższy stopień służbowy.

Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Kamiennej Górze podinsp. Tomasz Kościcki z rąk I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu, odebrał akt mianowania przez Komendanta Głównego Policji Pana generalnego inspektora dr. Jarosława Szymczyka na stopień młodszego inspektora Policji. Kolejne dwa mianowania na wyższy stopień oficerski nadkomisarza oraz komisarza odebrali oficerowie Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze. W Komendzie Powiatowej Policji w Kamiennej Górze 6 funkcjonariuszy awansowało na stopień aspiranta sztabowego, 1 funkcjonariusz na stopień młodszego aspiranta, 3 funkcjonariuszy na sierżanta sztabowego, 2 funkcjonariuszy na starszego sierżanta, 3 funkcjonariuszy na stopień sierżanta.

Ponadto Zarząd Główny Niezależnych Samorządnych Związków Zawodowych Policji podjętą uchwałą 7 osobom nadał honorową i brązowe odznaki policjantom i osobom zasłużonym. Ponadto Komendant Powiatowy Policji w Kamiennej Górze wyróżnił listami gratulacyjnymi pracowników cywilnych Policji.

nowakamienna Author