Dolnośląskie rzemiosło

Urząd Marszałkowski wraz z Dolnośląską Izbą Rzemieślniczą i Fundacją Wałbrzych 2000 zaprasza 22 sierpnia na konferencję pt. „Dolnośląskie rzemiosło – w poszukiwaniu jakości i oryginalności”.

Nowoczesne technologie w rzemiośle na Dolnym Śląsku, rzemieślnicze browary, dojrzewalnie sera, specjalistyczne piekarnie i rękodzieło. Te i jeszcze więcej przykładów na odradzającą się branżę rzemieślniczą będzie można poznać podczas konferencji, która odbędzie się na terenie Centrum Konferencyjnego Wrocławskiego Parku Przemysłowego przy ul. Fabrycznej 10 we Wrocławiu.

Wydarzenie to podsumowuje zainicjowany w 2016 roku przez Panią Iwona Krawczyk Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego program wsparcia dla dolnośląskich rzemieślników.

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego wspiera dolnośląskie rzemiosło poprzez promocję zakładów rzemieślniczych i ich produktów wśród mieszkańców regionu, dofinansowanie innowacyjnych rozwiązań w przedsiębiorstwach rzemieślniczych oraz zainteresowanie niszowymi branżami młodego pokolenia.

W konferencji wezmą udział między innymi przedstawiciele zawodów rzemieślniczych, którzy podczas dyskusji panelowych podzielą się swoim doświadczeniem, opowiedzą o sukcesach, ale też problemach, z którymi się borykają. Dyskusja w gronie przedstawicieli zawodów rzemieślniczych i ekspertów na temat szans i barier rozwoju tego sektora gospodarki, oraz wypływające z niej wnioski posłużą samorządowi województwa do zainicjowania nowych działań wspierających rzemiosło.

nowakamienna Author