Sportowe talenty

sport__6_

„Gramy Razem” to program wspierający kluby sportowe działające na Dolnym Śląsku, których drużyny uczestniczą w rozgrywkach ligowych najwyższego szczebla krajowego. Dofinansowanie udzielane z budżetu województwa ma pomóc klubowym szkoleniowcom w optymalizacji treningów i podnoszeniu ich poziomu, a także w organizacji rozgrywek sportowych drużyn i zawodników w wybranej kategorii wiekowej, których szkleniem klub się zajmuje.

Tym razem z rąk marszałka Cezarego Przybylskiego, wicemarszałek Iwony Krawczyk, członka zarządu Jerzego Michalaka oraz przewodniczącego komisji sportu w sejmiku Michała Bobowca promesy na swoje działania odebrało 7 dolnośląskich klubów: KS Klub Ślęza Wrocław, KPR Jelenia Góra, Klub Piłki Ręcznej Gminy Kobierzyce, Klub Sportowy SPR “Chrobry” z Głogowa, MKS Zagłębie Lubin, Kraina Siatkówki oraz Cuprum Lubin.

– Te kluby to wizytówka dolnośląskiego sportu zespołowego, to medaliści rozgrywek ligowych i pucharowych ostatnich lat. Takie wsparcie rozwoju sportowych talentów, objęcie finansowaniem dzieci, młodzików i juniorów to inwestycja Samorządu Województwa Dolnośląskiego w przyszłość sportu realizowanego na najwyższym poziomie. To także promocja Dolnego Śląska jako miejsca atrakcyjnego dla rozwoju sportowych karier– mówi marszałek Cezary Przybylski

– Dzięki dotacji najzdolniejsi młodzi sportowcy z tych klubów będą mogli szlifować swoje umiejętności i rozwijać talent na najwyższym poziomie organizacyjnym i sportowym, co pozwoli zachować ciągłość szkolenia sportowego i kariery zawodniczej oraz wzmocni ich identyfikację nie tylko z klubem, ale i regionem – wylicza wicemarszałek Iwana Krawczyk

Dotacje umożliwią organizację zgrupowań i konsultacji startowych, turniejów, zwiększą możliwości doskonalenia umiejętności technicznych i taktycznych, a także selekcji do dalszego szkolenia w najlepszych dolnośląskich klubach. Każdy z klubów otrzymał promesę w wysokości 100 tys. zł.

nowakamienna Author