Łapówka nietrzeźwego kierowcy

Kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który w trakcie kontroli drogowej próbował wręczyć łapówkę policjantom z Komendy Powiatowej Policji z Kamiennej Góry. W ten sposób chciał nakłonić policjantów do odstąpienia od dalszych czynności służbowych, po tym jak został zatrzymany jako nietrzeźwy kierujący.

Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę forda. 47 – letni mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego kierował pojazdem mając w wydychanym powietrzy 2,3 promila alkoholu. Zaproponował funkcjonariuszom odstąpienie od dalszych czynności w zamian za kilkaset złotych. Policjanci oświadczyli mężczyźnie, że popełnia przestępstwo polegające na usiłowaniu wręczenia funkcjonariuszom publicznym korzyści majątkowej. Zatrzymali mężczyznę.

Mężczyzna usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu mechanicznego znajdując się pod wpływem działania alkoholu, za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Kolejny zarzut- próba udzielenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom policji za odstąpienie od czynności służbowych.

O karze łącznej w tej sprawie zadecyduje sąd.

nowakamienna Author