Projekty złożone, zaczął się czas oczekiwania na decyzje…

W tym roku Wałbrzyski Ośrodek Kultury ubiega się o ponad 700 tys. złotych. – Złożyliśmy do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego trzy projekty na organizację wydarzeń kulturalnych oraz jeden na infrastrukturę domów kultury – informuje Jarosław Buzarewicz, dyrektor ośrodka.

W planach WOK jest Kopalnia Folkloru- czyli znany już wałbrzyszanom festiwal folklorystyczny. Chcemy, aby Wałbrzych stał się miejscem spotkań i prezentacji różnych kultur, dlatego przyszłoroczna edycja festiwalu została wzbogacona o szereg działań edukacyjnych: lekcje folkloru, folklojarmark, folkowe zabawy, warsztaty i koncerty. Zaprosimy grupy z folklorystyczne z Polski i z zagranicy.

Kolejne działanie w klimacie folkowym to Jubileusz 65 -lecia Zespołu Pieśni i Tańca „Wałbrzych”. I nie będą to tylko tradycyjne występy, ale przede wszystkim wystawa zdjęć, pamiątek i zabytkowych strojów regionalnych w formie długotrwałej ekspozycji oraz specjalne jubileuszowe wydanie opowiadające 65- letnią historię zespołu.

Mikroklimaty to pomysł na działanie teatralne, edukacyjne i integrujące pokolenia. We współpracy z Fundacja IN Situ chcemy realizować cykl spotkań młodzieży z seniorami i kuracjuszami sanatoriów i domów opieki w Sokołowsku, a wszystko po to by za pomocą wspomnień, historii mieszkańców Sokołowska, poznać się wzajemnie, spędzić owocny czas, zintegrować pokolenia, zainspirować się opowieściami i stworzyć jedyną w swoim rodzaju teatralną instalację.

Za ministerialną dotację ośrodek chciałby także opracować dokumentację techniczną byłego kina Piaskowa Góra na potrzeby prowadzenia działalności kulturalnej WOK.

nowakamienna Author