Policyjna akcja „PASY” na Dolnym Śląsku

Fot. dolnośląska policja
Fot. dolnośląska policja

Dolnośląscy policjanci przeprowadzili na terenie naszego województwa kolejne wzmożone działania kontrolne pod nazwą „Pasy”. Podczas akcji funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na to, czy kierujący i pasażerowie stosują pasy bezpieczeństwa, a także czy dzieci przewożone są w pojazdach w sposób prawidłowy. Skontrolowano łącznie ponad 2100 pojazdów.

Pasy bezpieczeństwa są najskuteczniejszym znanym środkiem, ratującym ludzkie życie podczas zdarzenia drogowego. W momencie uczestniczenia w wypadku to najczęściej jedyna szansa na przeżycie. Jedną z głównych przyczyn śmiertelności i urazowości ofiar wypadków drogowych jest właśnie naruszenie przepisów dotyczących obowiązku korzystania z tych urządzeń, a także urządzeń przeznaczonych do bezpiecznego przewożenia dzieci.

Działania pn. „Pasy” są cyklicznie realizowane przez policjantów na wszystkich drogach naszego województwa. Ich głównym celem jest uświadamianie uczestnikom ruchu drogowego poważnych konsekwencji, jakie w przypadku kolizji lub wypadku niesie za sobą jazda bez zapiętych pasów oraz jak niebezpieczne jest przewożenie dzieci w sposób nieprawidłowy.

Ostatnia tego typu akcja prowadzona przez funkcjonariuszy 14 września br. to ponad 2100 skontrolowanych pojazdów. Niestety w ponad 1200 przypadkach policjanci ujawnili naruszenia przepisów ruchu drogowego przez kierowców, a aż 760 z nich nie korzystało z pasów.

nowakamienna Author