Święta Bożego Narodzenia na Dolnym Śląsku

Minione Święta Bożego Narodzenia, to czas intensywnej pracy dolnośląskich policjantów. Podczas trzech dni świąt funkcjonariusze przeprowadzili blisko 2,9 tys. różnego rodzaju interwencji, zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 97 osób oraz zatrzymali 36 osób poszukiwanych. Od poniedziałku do środy, funkcjonariusze ujawnili i zatrzymali 27 nietrzeźwych kierujących. Na dolnośląskich drogach odnotowano 12 wypadków. Jeden z nich okazał się niestety śmiertelny.

Tegoroczne Święta Bożego Narodzenia na dolnośląskich drogach przebiegły dość spokojnie. W ciągu minionych trzech dni odnotowano w naszym regionie 12 wypadków. To mniejsza liczba zdarzeń niż często odnotowuje się w ciągu dni roboczych. Niemniej jednak brak rozwagi, nonszalancja na drogach, w tym niedostosowanie prędkości do trudnych warunków drogowych, to wciąż główne przyczyny zaistniałych wypadków, w których rannych zostało 19 osób.

Niestety wśród wymienionych zdarzeń, jedno z nich okazało się śmiertelne. Do wypadku, w którym zginęła 1 osoba, doszło 24 grudnia br. około godz. 16.00 w Bystrzycy Kłodzkiej. Kierujący samochodem Nissan Micra, 67 – letni mężczyzna zderzył się z kierującym samochodem marki Ford Mondeo. Pomimo prowadzonej akcji reanimacyjnej na miejscu zdarzenia, kierujący nissanem zmarł.

Tego samego dnia doszło też do innego poważnego zdarzenia. W nim na szczęście nikt nie zginął. 20 – latek kierując samochodem marki BMW, nie dostosował prędkości do warunków drogowych. Na prostym odcinku drogi wpadł w poślizg, uderzając w przydrożny słup trakcji elektrycznej i 6 – cio osobową rodzinę, idącą chodnikiem. Wszyscy pokrzywdzeni trafili do szpitala. Na szczęście obrażenia, których ranne osoby doznały nie zagrażają życiu. Kierowca został zatrzymany przez policjantów. Na podstawie zebranego materiału usłyszał zarzut sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, co jest zagrożone karą nawet do 8 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Dolnośląscy policjanci prowadząc w okresie świąt wzmożone działania kontrolne, ujawnili i zatrzymali 27 osób, które mimo wielokrotnych apeli o trzeźwość, zdecydowały się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów po spożyciu alkoholu.

Okres świąteczny, to nie tylko czas wzmożonej pracy policjantów ruchu drogowego. W ciągu trzech minionych dni funkcjonariusze przeprowadzili 2855 różnego rodzaju interwencji. W wyniku prowadzonych działań, zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 97 osób. W ręce policjantów wpadło też 36 poszukiwanych.

nowakamienna Author