Ulica Papieża Jana Pawła II do remontu

Będzie przebudowywany ponad 400-metrowy odcinek ul. Papieża Jana Pawła II w Kamiennej Górze. Wniosek o dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych właśnie otrzymał pozytywną rekomendację.

Miasto Kamienna Góra powinno otrzymać ponad 2,1 mln złotych ze środków rządowych, co pozwoli sfinansować 70 procent inwestycji. Resztę wyłożymy z własnego budżetu. Wartość całego projektu to ponad 3 mln złotych.

– To kolejny projekt drogowy, który realizujemy ze wsparciem Funduszu Dróg Samorządowych. W ubiegłym roku otrzymaliśmy dotacje na ul. Jedwabną i Cegielnianą. W sumie pozyskaliśmy z tego źródła ponad 1,2 mln zł – mówi Janusz Chodasewicz burmistrz Kamiennej Góry.

Prace na ul. Papieża Jana Pawła II powinny zacząć się w okresie letnim. Miasto chce m.in. poszerzyć ulicę w rejonie skrzyżowania z ul. Jeleniogórską. Kierowcom będzie łatwiej ustawić się przed sygnalizacją świetlną, bo strefa skrzyżowania wydłuży się o około 25 metrów. Zbudujemy dwie zatoki dla autobusów i miejsca postojowe dla samochodów osobowych. Pięć przejść dla pieszych znajdujących się w tym rejonie zostanie oświetlonych. Pojawią się też pasy zieleni.

W tym roku zaplanowano w Kamiennej Górze także inne prace drogowe, m.in. remont fragmentu ul. Lompy i mostu na rzece Bóbr oraz odnowienie ul. Śląskiej.

nowakamienna Author