Masaż w zasięgu Twojej ręki

Od długiego siedzenia przed komputerem, stania czy noszenia towarów bolą Cię szyja, barki, plecy, a masażysta jest niedostępny? Skorzystaj z poradnika pacjent.gov.pl i wykonaj automasaż!

Od 1 kwietnia nie wolno wykonywać zabiegów rehabilitacyjnych i masaży — zarówno w placówkach publicznych, jak i prywatnych, a także w domach. Wyjątkiem są sytuacje, w których rehabilitacja jest bezwzględnie wymagana stanem zdrowia pacjenta. Co jednak zrobić, jeśli od siedzenia przez osiem godzin na domowym krześle podczas pracy zdalnej boli Cię kręgosłup?

Lekarze rodzinni podkreślają, że bóle kręgosłupa, barków i bioder należą do najczęściej powtarzających się problemów, z którymi zgłaszają się pacjenci. Nie musisz jednak czekać, aż sporadyczne dolegliwości przerodzą się w stałe zwyrodnienie i stan wymagający leków albo intensywnej rehabilitacji.

Wymasuj się!
Równowagę organizmowi można przywrócić dzięki automasażom w formie systematycznie powtarzanych, łatwych do odtworzenia ruchów. Zalecają je wspólnie Polskie Towarzystwo Fizjoterapii i Polskie Towarzystwo Medycyny Rodzinnej [1].

Postępuj zgodnie z instrukcją, która znajduje się na stronie pacjent.gov.pl. To Serwis Ministerstwa Zdrowia i NFZ.

nowakamienna Author