Jelenia Góra współpracuje z Międzyzdrojami

Wzajemna promocja, wymiana materiałów informacyjnych, szeroka współpraca kulturalna – to tylko niektóre punkty planowanej współpracy Jeleniej Góry i nadmorskich Międzyzdrojów. Oba miasta podpisały list intencyjny w tej sprawie.

– W liście jest mowa m.in. o inspirowaniu szkół, organizacji sportowych i stowarzyszeń do nawiązywania kontaktów partnerskich. Rozmawiamy o tym, żeby np. nasze dzieci mogły wyjeżdżać nad morze na zielone szkoły, a dzieci z Międzyzdrojów do nas – powiedział Jerzy Łużniak, prezydent Miasta Jeleniej Góry. – Nasi goście spotkali się z przedstawicielami instytucji kultury. W Międzyzdrojach jest miejsce, w którym nasze teatry mogłyby wystawiać swoje sztuki. Myślę, że ta współpraca będzie bardzo korzystna dla obu stron.

– Dzisiaj w pewnym stopniu formalizujemy współpracę, która już trwa – podkreślił Mateusz Bobek, burmistrz Międzyzdrojów. – Wielu mieszkańców naszego miasta odwiedza wasz region, bo to najbliżej położone pasmo górskie. Szybka rozbudowa S3 powoduje, że możliwe są nawet wyjazdy weekendowe.

W podpisaniu listy intencyjnego uczestniczyli także Wojciech Chadży, przewodniczący jeleniogórskiej rady miejskiej oraz Jan Węglorz, przewodniczący rady miejskiej Międzyzdrojów.

nowakamienna Author