Są pieniądze na modernizację Zalewu

Na taką informację czekaliśmy od lat! Kamienna Góra otrzyma 5,7 mln złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla gmin górskich. Przyznane wsparcie wyda na modernizację kamiennogórskiego Zalewu. – Bardzo się cieszę z tych pieniędzy. Chciałbym szczególnie podziękować za wsparcie naszego wniosku: pani minister Marzenie Machałek, panu senatorowi Krzysztofowi Mrozowi oraz wojewodzie Jarosławowi Obremskiemu — mówi burmistrz Janusz Chodasewicz. – Cieszę się także, że okoliczne gminy również dostały pieniądze na swoje zadania. Podniosą one jakość infrastruktury turystycznej w powiecie – dodaje burmistrz.

W Kamiennej Górze dzięki wsparciu powstanie alternatywny dojazd do Zalewu od ul. Leśnej. Zbudowany też będzie parking. Powstaną nowe ścieżki spacerowe z oświetleniem i monitoringiem. Filtr biologiczny będzie oczyszczał wodę zasilającą zbiornik. – Zmodernizujemy układ zrzutu wody z Zalewu do rzeki Zadrna.
Powstanie dodatkowe ujęcie wody i rurociąg zasilający. Planujemy rozpoczęcie prac w czerwcu tego roku. Powinny się one zakończyć do grudnia 2022 r. – dodaje burmistrz Chodasewicz

nowakamienna Author