Zwycięzca Budżetu Obywatelskiego 2021 prawie gotowy

Dobiegają końca prace przy budowie ścieżki rowerowej w kamiennogórskim Kamdża Bike Parku. Około 850-metrowa trasa będzie służyła bywalcom tego miejsca do bezpiecznych podjazdów. Tzw. singletrack ma łagodny przebieg, tak aby rowerzyści bez nadmiernego wysiłku mogli dostać się do punktu, w którym zaczynają się trasy zjazdowe. Ścieżka będzie dostępna już w październiku.

Nowa ścieżka zwyciężyła w Budżecie Obywatelskim 2021. Projekt otrzymał olbrzymie poparcie mieszkańców. Kamiennogórzanie oddali na niego aż 2044 głosy.

– Ogromnie cieszę się, że takie inicjatywy angażują mieszkańców. Przypominam, że trwa obecnie głosowanie nad kolejną edycją budżetu obywatelskiego – mówi burmistrz Janusz Chodasewicz.

– Zostały do niego zgłoszone trzy projekty: budowy wybiegu dla psów, nasadzeń zieleni oraz budowy boiska do gier plażowych. Na głosy czekamy do 12 października. Podobnie jak w roku ubiegłym w budżecie obywatelskim jest do dyspozycji 100 tys. złotych – wyjaśnia burmistrz Chodasewicz.

Kamdża Bike Park to miejsce, które powstało dzięki zaangażowaniu kamiennogórskiego środowiska rowerowego i pomocy miasta Kamienna Góra. Gmina przekazała nieodpłatnie teren, na którym rowerzyści rozpoczęli wytyczanie leśnych tras. Dotąd ukończono trzy linie zjazdowe, prace przy kolejnych trwają. Trasy zjazdowe mają zróżnicowany poziom trudności.