Wystawa “Dolny Śląsk w formie” na wrocławskim Rynku

Środki unijne odgrywają ogromną rolę w rozwoju całego Dolnego Śląska. Tylko w ciągu ostatnich 7 lat z tego źródła region otrzymał ponad 10 mld zł! Wystawa „Dolny Śląsk w formie” opowiada o tym, jak udało się je zainwestować praktycznie w każdej z dziedzin życia. Ekspozycja zagościła w sumie w 10 dolnośląskich miastach, aby mieszkańcy całego regionu mogli zobaczyć, co zmieniło się w ich najbliższym otoczeniu (Bolesławiec, Kłodzko, Legnica, Wałbrzych, Lubin, Wołów, Jelenia Góra, Ząbkowice Śląskie, Wrocław i Góra)

– Dzięki środkom unijnym możliwe było przeprowadzenia wielu inwestycji na terenie całego województwa. Wystawa przedstawia tylko część projektów, które otrzymały dofinansowanie, nie sposób byłoby wymienić wszystkich. Środki te są przeznaczane na inwestycje drogowe, dofinansowanie opieki medycznej, budowę szkół, przedszkoli, żłobków, aktywizację osób bezrobotnych, modernizacje budynków i wiele innych. Duże wsparcie otrzymali również przedsiębiorcy w zakresie przeciwdziałania skutkom pandemii – mówi Wicemarszałek Marcin Krzyżanowski.

– Projektów, które otrzymały dofinansowanie było bardzo dużo. Chciałabym podkreślić te związane z opieką medyczną, opieką senioralną oraz wsparciem osób z niepełnosprawnościami. Przykładem może być tutaj ośrodek w Mikoszowie prowadzony przez Stowarzyszenie św. Celestyna, który zapewnia opiekę osobom z niepełnosprawnościami od wieku niemowlęcego do później starości – mówi Radna Sejmiku Województwa Małgorzata Calińska-Mayer.

nowakamienna Author