Port Lotniczy Wrocław: nowości w zimowym rozkładzie lotów

fot. użyczone

fot. użyczone

Pięć nowości tanich linii, w tym Kijów i Madryt, zostaje Malta, więcej lotów do Frankfurtu, codziennie 9 rejsów na główne lotnisko Warszawy. Od 30 października obowiązuje zimowy rozkład lotów, a w nim aż 38 połączeń niskokosztowych, biznesowych i oferowanych przez  biura podróży.

Cztery nowe połączenia wprowadzają linie Ryanair. To trzy kierunki brytyjskie – Manchester, Newcastle i Belfast, a także główne lotnisko w Madrycie. Dodatkowo, w rozkładzie zimowym irlandzki przewoźnik pozostawił Maltę.

– Madryt i Malta znakomicie uzupełniają siatkę kierunków południowych, bardzo chętnie wybieranych również w okresie jesienno-zimowym. Z kolei na Wyspy Brytyjskie pasażerowie wrocławskiego lotniska mają do dyspozycji w sumie już 14 kierunków, do wszystkich najważniejszych metropolii i regionów – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Piątą nowością sezonu zimowego 2016/2017 jest Kijów, do którego latają linie Wizz Air. To połączenie już w tej chwili cieszy się ogromną popularnością. Od 30 października pasażerowie wrocławskiego lotniska mają do wyboru w sumie 28 połączeń niskokosztowych.

W nowym rozkładzie lotów podróżni mają do dyspozycji 9 rejsów codziennie na lotnisko Chopina, czyli główny port Warszawy. Sześć rejsów na tej trasie oferują PLL LOT, natomiast tanie linie Ryanair trzy rejsy.

Jestem przekonany, że większa liczba rejsów na lotnisko Chopina, rozszerzona o ofertę tanich linii, przyciągnie wielu nowych pasażerów podróżujących między Wrocławiem a Warszawą. Samolot to na tej trasie najszybszy środek transportu, a główne lotnisko stolicy położone jest blisko centrum – podkreśla Dariusz Kuś.

Ofertę połączeń krajowych uzupełnia połączenie linii Sprint Air do Radomia.

Pasażerowie wrocławskiego lotniska mogą wybierać spośród czterech międzynarodowych połączeń sieciowych, do Frankfurtu, Monachium, Düsseldorfu i Kopenhagi. Na trasie z Wrocławia do Frankfurtu linie Lufthansa wprowadzają sześć dodatkowych lotów w tygodniu. W każdy dzień tygodnia z wyjątkiem soboty.

Lufthansa reaguje na zwiększające się zainteresowanie podróżnych. Lotnisko we Frankfurcie jest jednym z największych portów przesiadkowych w Europie. Pasażerowie wrocławskiego lotniska mogą dzięki temu wygodnie zaplanować podróż do wszystkich najważniejszych miast Europy, a także na trasach transkontynentalnych do Azji czy Ameryki Północnej – podkreśla Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Porcie Lotniczym Wrocław.

Z kolei biura podróży oferują cztery kierunki. Czarterem polecimy na dwie wyspy w archipelagu Wysp Kanaryjskich, Lanzarote i Fuerteventurę.

Wyspy Kanaryjskie są numerem jeden wśród podróżnych, którzy preferują wypoczynek z biurem podróży. Również w miesiącach zimowych można tam liczyć na słoneczną pogodę i przyjemne temperatury – mówi Michał Kozak, menadżer ds. rozwoju ruchu czarterowego Portu Lotniczego Wrocław.

Ofertę biur podróży uzupełniają połączenia do dwóch największych kurortów egipskich – Hurghady i Marsa Alam.

Zimowy rozkład lotów 2016/2017 w Porcie Lotniczym Wrocław obowiązuje od niedzieli 30 października.

 TOP 5 nowego rozkładu:

  1. Madryt – w pogoni za słońcem do stolicy Hiszpanii można udać się z liniami Ryanair w każdy wtorek i sobotę.
  2. Kijów – nowość linii Wizz Air oferowana w każdy wtorek i sobotę.
  3. Frankfurt – jeszcze więcej lotów do jednego z największych hubów przesiadkowych w Europie.
  4. Wyspy Kanaryjskie – Lanzarote lub Fuerteventura – dwie mocne propozycje na wakacje zimą od biura podróży Itaka lub TUI.
  5. Warszawa – Ryanair ląduje na głównym lotnisku Warszawy, dzięki czemu pasażerowie zyskują aż 9 połączeń dziennie do stolicy

Połączenia jesień/zima 2016/2017

 28 połączeń niskokosztowych: Ryanair (20) – Barcelona Girona, Rzym Ciampino, Paryż Beauvais, Cork, Bolonia, Mediolan Bergamo, Dublin, Shannon, Bristol, Glasgow, Liverpool, Londyn Stansted, East Midlands, Warszawa, Teneryfa, Malta – zostaje na zimę, Madryt NOWOŚĆ, Manchester NOWOŚĆ, Newcastle NOWOŚĆ, Belfast NOWOŚĆ.

Wizz Air (8) – Birmingham, Doncaster-Sheffield, Dortmund, Eindhoven, Londyn Luton, Oslo Torp, Sztokholm Skavsta, Kijów NOWOŚĆ.

6 połączeń sieciowych: PLL LOT (1) – Warszawa.  SAS (1) – Kopenhaga. LUFTHANSA (2) – Monachium, Frankfurt. EUROWINGS (1) – Düsseldorf. SPRINT AIR (1) – Radom.

4 połączenia czarterowe: Hiszpania (2) – Fuerteventura, Lanzarote, Egipt (2) – Hurghada, Marsa Alam.