Wrocław: XIV Festiwal Wozu Ratha Jatra

Międzynarodowe Towarzystwo Świadomości Kryszny zaprasza na XIV Festiwal Wozu Ratha Jatra. Zgodnie z tradycją starożytnych Indii, festiwal odbywa się corocznie w świętym mieście Puri-Indie, gdzie gromadzi ponad półtora miliona uczestników.

Od około 50 lat, dzięki wielkiemu entuzjazmowi i duchowej sile A.C. Bhaktivedanty Swamiego Śrila Prabhupada, założyciea ruchu, wóz Ratha Yatra, którego głównym bohaterem jest Pan Wszechświata o słynnym imieniu Dżagganat, pojawia się na ulicach zachodnich miast. Wrocław jest jedynym miastem w Polsce, w którym Festiwa Ratha Jatra ma niezmiennie miejsce i tym samym jest już wpisany w kulturowe dziedzictwo Wrocławia. To festiwal ekspresji miłości i jedności dla wszystkich ludzi oraz innych żywych istot. Ci, którzy biorą udział w festiwalu są szczęśliwymi odbiorcami boskiego błogosławieństwa oraz międzyludzkiej jedności – czytamy w zaproszeniu przekazanym przez Tomasza Lewandowicza.

W ramach programu, który towarzyszy imprezie, przewidziano wiele atrakcji: tradycyjny taniec “baratnatyam”, indyjski makijaż, catering bengalskiej kuchni. Całość okraszą dźwięki tradycyjnego kirtanu, który jest muzyczną ekspresją duchowej spuścizny kultury Indii. Nie zabraknie również wystawy oraz kiermaszu pamiątek i literatury poświęconej duchowemu rozwojowi.