Modernizacja terenu nad kamiennogórskim Zalewem

Przygotowujemy się do kompleksowej modernizacji terenu nad kamiennogórskim Zalewem. Urząd miasta jest obecnie na etapie uzyskania pozwolenia na budowę koniecznego do realizacji tej inwestycji – czytamy na stronie kamiennogórskiego ratusza.

Został przygotowany projekt budowlany, są także zabezpieczone pieniądze na jego realizację. Miasto na modernizację infrastruktury wokół zbiornika otrzymało 5,7 mln złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla gmin górskich.

Projekt obejmuje przebudowę ścieżek rekreacyjnych, zagospodarowanie terenu, budowę amfiteatru oraz remont obiektów mostowych. Powstanie też parking i plac zabaw w okolicach ulicy Leśnej.

Nad Zalewem została zaplanowana także budowa filtra biologicznego, który będzie oczyszczał wodę zasilającą zbiornik. Ma zostać zmodernizowany układ zrzutu wody do rzeki Zadrna w okolicach plaży, który ma pomóc w usuwaniu zastoin. Powstanie także dodatkowe ujęcie wody i rurociąg zasilający.

Jeszcze w tym roku zostaną ogłoszone przetargi dla wykonawców tych robót.

Rządowy Program Inwestycji Strategicznych dofinansuje w Kamiennej Górze projekt budowy otwartych basenów i stref rekreacji w Ośrodku Wypoczynku Świątecznego „Zalew”. Przyznano na ten cel 9,9 mln złotych.