Recital klawesynowy Stanisława Łopuszyńskiego

Zapraszamy tym razem na czwarty koncert z cyklu LATO 2022 W ZAMKU NA WODZIE W WOJNOWICACH. Organizatorzy wydarzenia gościć będą młodego polskiego klawesynistę Stanisława Łopuszyńskiego.

Koncert odbędzie się w Zamku na wodzie w Wojnowicach w niedzielę, 7 sierpnia 2022 roku. Początek o godzinie 16:00. Cena biletu: 20 zł. Dzieci i młodzież do lat 18 oraz emeryci – wstęp bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o pobranie biletu bezpłatnego – informują organizatorzy koncertu.

Bilety można zakupić internetowo (lub pobrać bezpłatną wejściówkę dla młodzieży i emerytów) na stronie: https://app.evenea.pl/event/klawesyn/   oraz na godzinę przed koncertem w kasie Zamku.

Program recitalu:

  • Louis Copuerin – Suita a-moll
  • François Couperin – 25ème Ordre
  • Johann Sebastian Bach: Preludium i Fuga a-moll BWV 894
  • Jean Françaix – La Scolopendre z Suity “L’Insectarium”
  • Carl Philipp Emanuel Bach: Fantazja C-dur
  • Wilhelm Friedemann Bach – Fantazja a-moll F. 23

Stanisław Łopuszyński (ur. w 1993 w Lille, Francja) – klawesynista i pianista, konferansjer, absolwent klasy klawesynu prof. Lilianny Stawarz (UMFC), laureat licznych konkursów, działacz społeczny. Wraz ze swoją siostrą Julią tworzy duet harfowo-klawesynowy “Harp&Chords”, a dzięki swoim szerokim zainteresowaniom swobodnie porusza się we wszystkich stylach. Artysta specjalizuje się także w improwizacji (fortepian, klawesyn), aranżacji utworów i piosence aktorskiej. Współtwórca cyklu “Klasycznie Niepoważni”, BCA Flash – Teatr Improv oraz wielu innych. W czerwcu i lipcu 2021 roku zorganizował i zrealizował projekt Zamość-Odessa Tour 2021, podczas którego zagrał 11 charytatywnych recitali i koncertów na terenie Polski, Ukrainy i Mołdawii, a trasę z Zamościa do Odessy przemierzył na rowerze. Od 26 lutego (drugi dzień wojny) do chwili obecnej działa w Ukrainie realizując transporty humanitarne na terytorium całej Ukrainy od Lwowa przez Kijów, Charków, Dnipro po Donbas (Siewierodonieck, Bachmut, Pawłohrad).