W Kamiennej Górze powstaje 35 mieszkań

Osiedle powstanie przy ulicy Staszica w Kamiennej Górze. Jest dobrze usytuowane i skomunikowane, a wokół nie brakuje zielonych, rekreacyjnych terenów i najważniejszych punktów usługowych. To pierwsza taka inwestycja w mieście od lat. W pierwszym etapie powstanie aż 35 mieszkań. Apartamenty Staszica już mają pierwszych nabywców.

– Nasza inwestycja powstaje w centrum miasta. Wszystkie punkty istotne dla mieszkańców są w odległości 10 min. spacerem – szkoły, sklepy, punkty medyczne czy urzędy. W pierwszym etapie powstanie 35 mieszkań w większości dwupokojowych. Zainteresowanie naszą inwestycją jest duże, obecnie mamy sprzedanych i zarezerwowanych 40% lokali mieszkalnych. Naszymi klientami są nie tylko mieszkańcy Kamiennej Góry. Położenie miasta w pobliżu tras turystycznych pieszych i rowerowych, narciarstwa biegowego i zjazdowego przyciągnęło też osoby, które przyjeżdżają do Kamiennej Góry w celach wypoczynkowych. Zapraszamy zainteresowanych do naszego biura sprzedaży w Kamiennej Górze  mówi Beata Kraśnicka, właścicielka biura nieruchomości i sprzedaży apartamentów Piąty Wymiar.

Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji balkony, komórki lokatorskie i miejsca postojowe, mieszkania na parterze będą miały również ogródki. W budynku powstaną także mieszkania bez barier przystosowane do osób niepełnosprawnych. 

– Wszystkie mieszkania zlokalizowane na parterze budynku powstają z myślą o osobach niepełnosprawnych i są dostosowane do potrzeb takich osób. Takie lokale muszą być w pełni komfortowe, dlatego inwestor stosuje odpowiednie udogodnienia – dodaje Beata Kraśnicka.

Wykonawca zapowiada ekologiczne i postępowe rozwiązania – panele fotowoltaiczne, pompa ciepła, energooszczędne oświetlenie, a także… ładowarki samochodów elektrycznych.

– Planujemy produkcję energii elektrycznej i cieplnej na bazie pomp ciepła, fotowoltaiki i magazynu energii. Zamontujemy również dwie ładowarki do samochodów elektrycznych. Systemy te będą ze sobą współpracować – będziemy produkować energię naprzemiennie w zależności od potrzeb budynku i mieszkańców. Planowana pompa ciepła będzie dawała również możliwość chłodzenia latem w trybie pasywnym. Dzięki takim urządzeniom „2w1” oszczędzamy energię, bo wykorzystujemy  odwierty i niższą temperaturę gruntu.  Będziemy mieć magazyn energii i w okresach, kiedy fotowoltaika nie pracuje w nocy, to magazyn będzie dostarczał energię potrzebną do działania pomp ciepła – mówi prezes zarządu Vitaro sp. z o.o. Wojciech Jędrzejczyk.