Festiwal Tradycji Górniczych – zmiany w programie

barborkaW związku z tragedią, jaka miała miejsce w Kopalni „Rudna” w Polkowicach, w której śmierć poniosło ośmiu górników, Stara Kopalnia w Wałbrzychu informuje, iż w porozumieniu z wałbrzyskimi organizacjami górniczymi zostaną wprowadzone zmiany do programu Festiwalu Tradycji Górniczych Barbórka 2016. Składając hołd górnikom poległym w miejscu pracy, każde wydarzenie w ramach Festiwalu poprzedzone będzie minutą ciszy upamiętniającą ofiary wypadku, a flaga „Barbórki” na wieży szybu „Sobótka” Starej Kopalni na czas trwania Festiwalu zostanie obniżona do połowy masztu oraz opatrzona żałobnym kirem.

Jednocześnie, Msza Święta w kościele p.w. Świętych Aniołów Stróżów inaugurująca tradycyjną część obchodów święta 4. grudnia zostanie odprawiona w intencji zmarłych górników.Ponadto Stara Kopalnia wstrzymuje także kampanię promocyjną Festiwalu Tradycji Górniczych.

Pragniemy podkreślić, iż wiadomość o wydarzeniach w polkowickiej kopalni napełniła nasze serca ogromnym smutkiem, szczególnie w przededniu górniczego święta. Cały zespół Starej Kopalni wraz z wałbrzyskimi środowiskami górniczymi łączy się w bólu z rodzinami i bliskimi ofiar wypadku – czytamy na stronie Starej Kopalni.

nowakamienna Author