Lekcje z ZUS – konkurs dla szkół

lekcjezzus_2016Wystartowała trzecia edycja autorskiego projektu edukacyjnego „Lekcje z ZUS”. Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza do rywalizacji szkoły. W czasie specjalnych zajęć młodzi ludzie poznają zasady dotyczące ubezpieczenia społecznego. Podsumowaniem projektu będzie ogólnopolski konkurs „Warto wiedzieć więcej o  ubezpieczeniach społecznych”.

Materiały dydaktyczne do „Lekcji z ZUS” powstały przy współpracy z metodykiem nauczania, który współtworzył podobne projekty z komercyjnymi instytucjami finansowymi. Ilustracje do lekcji wykonali młodzi polscy rysownicy. W pierwszej edycji programu w roku szkolnym 2014/2015 wzięło udział około tysiąca szkół i kilkadziesiąt tysięcy uczniów z całej Polski. Zachętą do uczestnictwa w programie „Lekcje z ZUS” jest konkurs „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” z atrakcyjnymi nagrodami zyskujący coraz większą popularność. Do pierwszej edycji tego konkursu zgłosiło się 328 placówek edukacyjnych i przeszło 11 tys. uczniów. Do drugiej już ponad 19 tys. uczniów z 550 szkół.

Do udziału w projekcie ZUS zaprasza pedagogów. Otrzymają oni materiały dydaktyczne i pomoc merytoryczną. Wszystkie materiały dotyczące projektu są dostępne na stronie www.zus.pl. Dla szkół, które prowadzą zajęcia z wiedzy o społeczeństwie czy z przedsiębiorczości po angielsku, przygotowano także prezentacje w tym języku.

nowakamienna Author