Bez kategorii

Bezpiecznie wróć do domu.

Niedziela w pełni, więc pewnie wiele osób będzie wracało z wakacyjnych podróży. Kamiennogórscy policjanci apelują o ostrożność w czasie samochodowych powrotów. Stosujmy się do obowiązujących przepisów, zadbajmy o bezpieczeństwo najbliższych, zapinając pasy bezpieczeństwa i przede wszystkim trzeźwi wsiadajmy za kierownicę. Bezpiecznego podróżowania życzą policjanci!

Kolejny weekend chyli się ku końcowi i wiele osób będzie musiało powrócić z wakacyjnych wycieczek do swoich domów. Kamiennogórscy policjanci apelują aby stosować się do obowiązujących przepisów, żeby bezpiecznie dotrzeć do domu.

– Przypominamy, że kierowanie pojazdem wymaga od nas dużego skupienia. Jeśli wsiadasz za kierownicę bądź w miarę możliwości wypoczęty i przede wszystkim trzeźwy. Jeśli jesteś niepewny co do swojego stanu, zgłoś się do najbliższej jednostki policji, gdzie będziesz mógł sprawdzić poziom alkoholu w wydychanym powietrzu – mówi st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze.

Zwracaj uwagę na bezpieczeństwo swoich bliskich i zadbaj aby każdy z nich miał zapięte pasy bezpieczeństwa. Sprawdź czy Twoje fotelik, w którym jest przewożone dziecko jest odpowiednio zamontowane, a maluch prawidłowo zabezpieczony.

Zminimalizuj ryzyko niebezpiecznej sytuacji, stosując się do ograniczeń prędkości i innych znaków, które spotykasz na swojej drodze. Policjanci z Kamiennej Góry życzą bezpiecznej podróży!