Aktualności

Najmniej gramy u siebie, a jeśli już gramy to nie na zaproszenie naszych samorządów, ośrodków kultury… Sachiel podbija serca nawet za oceanem.

Mieszkają w Chełmsku Śląskim. Wygrali „Must Be the music”, wiele osób myśli, że na tym koniec ich osiągnieć muzycznych. Tymczasem Sachiel podbija serca publiczności na wydarzeniach, na które jest zapraszany. W sieci co rusz pojawia się ich „kawałek”, a drugi singiel „Rozbijemy Bank” jest grany w kilkunastu stacjach radiowych w Polsce, a nawet za oceanem.

– Wiele osób niestety myśli, że jak artysty nie pokazują na Polsacie czy w TVN to on nie istnieje. Nic bardziej mylnego! Przeważnie odmawiamy grania w telewizji, bo już wiemy, jak to wygląda od „kuchni”. Nie chcemy być zdani na pomysły reżyserów – mówi Piotr Bieryt. Co do tego, czy jesteśmy mocno sławni czy nie, to nasz świadomy wybór. Mogliśmy przecież wyprowadzić się do Warszawy bywać na ściankach i poświęcić się „wyścigowi szczurów”. Wybraliśmy inaczej i chociaż nie jesteśmy stałymi bywalcami ścianek, to przynajmniej raz w roku jakiś portal o nas sobie przypomina. Wolimy być trochę z boku tego wszystkiego, a i tak gramy nieprzerwanie od 10 lat i jesteśmy w stanie z naszej twórczości utrzymać się – dodaje Piotr.

Ania i Piotr są małżeństwem. Gorączkowo wspominają wygraną w „Must Be the Music”, towarzyszące im wówczas emocje. Jednak sam program nie przyniósł wielkiej sławy, jak mogłoby się wydawać. Małżeństwo, aby istnieć w branży, ciężko pracuje każdego dnia. I są tego efekty!

– Zagraliśmy na Festiwalu Sopot top trendy. Co rok lub dwa nasza muzyka zdobywa jakąś nagrodę na jakimś festiwalu. Ostatnio otrzymaliśmy nagrodę publiczności na festiwalu Scyzoryki w Kielcach, zdobyliśmy pierwsze miejsce w przeglądzie Rock star w kategorii Hit na drogę. Nasze zasięgi na fb czy tik tok są porównywalne z wieloma „topkami” w Polsce – mówi Ania Bieryt.

W czasie pandemii Sachiel wydał swoją debiutancką płytę, której patronami medialnymi są: Muzyczne Radio i RMF FM. Płytę można kupić w każdym Empiku stacjonarnym lub na stronie www sieci Empik. Jest dostępna również w Kamiennej Górze, w księgarni „Atena”. Jak informuje Krystyna Czerniga, można ją zamówić na stronie kamiennogórskiej księgarni z odbiorem na miejscu. Podaje link: https://atenakg.pl/pl/p/A-JEDNAK-CD%2C-SACHIEL/742433.

– W tym roku wydaliśmy już dwa single, jeden z nich „Frija” brał udział w preselekcjach do Eurowizji i chociaż, jak wiadomo, dostała się Luna, to jednak my otrzymaliśmy propozycję wiosennej i jesiennej klubowej trasy koncertowej, odnoszącej się do Eurowizji, z czego oczywiście skorzystaliśmy – Piotr nie kryje zadowolenia.

Drugi singiel „Rozbijemy Bank” jest grany w kilkunastu stacjach radiowych w Polsce oraz w Dublinie i Stanach Zjednoczonych, w polonijnym radiu na Florydzie i Chicago, a także w Wielkiej Brytanii.

W tym roku Sachiel zapewne wyda jeszcze 2-3 single. Kto finansuje takie produkcje? Pytamy twórców.

– Wszystko wydajemy własnym sumptem. Od dwóch lat mamy własne wydawnictwo o nazwie A&N Record,s – mówi Piotr.

W tym sezonie małżeństwo Bieryt występuje niemalże w każdej części Polski, od morza do Tatr i od wschodu do zachodu. Ania i Piotr są „etatowymi” jurorami w wielu miastach Polski. Marzy im się własna taka inicjatywa.

– Najmniej gramy u siebie, a jeśli już gramy to nie na zaproszenie naszych samorządów, ośrodków kultury lecz po to, żeby wesprzeć lokalne inicjatywy, no ale tak to już widocznie musi być. Niestety… – ubolewa Piotr.