Aktualności

Akcja „Znicz 2018”. Uważajcie na drogach!

Na przełomie października i listopada policja apeluje o ostrożność na drogach. W tym czasie w związku z okresem „Wszystkich Świętych” i „Zaduszek” nasila się ruch na drogach dojazdowych do większych miast, wzmaga się także ruch w okolicach cmentarzy i kościołów. Nad bezpieczeństwem kierowców i pieszych będą czuwać dolnośląscy policjanci.

Akcja „Znicz 2018” rozpocznie się 31 października i potrwa do 4 listopada. Patrole policji pojawią się w miejscach, w których będzie największe natężenie ruchu i tam, gdzie ruch będzie całkowicie wstrzymany.

Kontrolowane będzie także przestrzeganie ograniczeń prędkości, szczególnie na drogach dojazdowych do miast, stosowanie pasów bezpieczeństwa, fotelików dla dzieci, stan trzeźwości oraz stan techniczny samochodów. Pieszym policjanci będą przypominać o stosowaniu elementów odblaskowych po zmierzchu.

Patrole pojawią się także na samych cmentarzach. Tam musimy uważać na złodziei, którzy chętnie wykorzystują naszą uwagę. Warto pamiętać o tym, by dokumentów, pieniędzy i innych wartościowych przedmiotów nie zostawiać w torbach, które stawiamy przy grobach, czy nie nosić w luźnych kieszeniach. Portfele, telefony, karty czy klucze warto zamykać w wewnętrznej kieszeni ubrania. W czasie podróżowania komunikacją miejską, torebkę czy plecak trzymajmy przed sobą.

Piesi powinni pamiętać nie tylko o elementach odblaskowych, ale także o bezpiecznym zachowaniu na drogach. Przez jezdnie należy przechodzić tylko w oznaczonych miejscach.