Konferencję zainaugurowało w środę wystąpienie wicepremiera Radosława Sikorskiego w Auli Leopoldina Uniwersytetu Wrocławskiego. Polityk odniósł się do sytuacji geopolitycznej, relacji z sojusznikami oraz do szans i ryzyk związanych z rozwojem sztucznej inteligencji. W czwartek obrady przeniosły się do Pawilonu Czterech Kopuł, gdzie przemawiała Wojewoda Dolnośląska Anna Żabska.
— Inwestycje w bezpieczeństwo nie są kosztami, a fundamentem długotrwałego rozwoju — mówiła. — Żyjemy w czasie przełomowym i nie stać nas na stanie w miejscu.
Wśród uczestników forum obecny był ambasador USA Tom Rose. Wydarzenie zorganizowała Fundacja Bridge — think-tank działająca na rzecz wzmacniania pozycji gospodarczej i technologicznej regionu.
Zdjęcia użyczone: Dolnośląski Urząd Wojewódzki we Wrocławiu