Aktualności

Budują, aby ułatwić lepszy start, poprawić warunki wielu rodzin.

46 rodzin zamieszka w nowoczesnym budynku, którego budowa na terenie Legnicy właśnie się rozpoczęła. Inwestorem jest spółka z 28 letnim doświadczeniem- Towarzystwo Budownictwa Społecznego „TBS” sp. z o.o.  z siedzibą w Kamiennej Górze. Mieszkania będą eksploatowane na zasadach najmu.

– Planowane zakończenie budowy to trzeci kwartał 2025 roku, ale wnioski o własne „M” można już składać. Przyjmuje je legnicki magistrat. Zapraszamy także do naszej spółki – mówi Władysław Niemas, prezes TBS sp. z o.o. w Kamiennej Górze.

Nowoczesny, wyposażony w windę i fotowoltaikę, wielorodzinny dom z zespołem wbudowanych garaży powstaje w bardzo atrakcyjnej okolicy, w Legnicy przy ul. Makuszyńskiego 10-12, w obrębie Legnicki Dwór. Łączna powierzchnia to ok. 2 300,00 m2. Oprócz 46 mieszkań znajdą się w nim pomieszczenia techniczne, gospodarcze do wspólnego użytku, komórki lokatorskie oraz miejsca postojowe w garażu podziemnym.

Kto może ubiegać się o mieszkania? Osoby, które nie posiadają własnego, wymarzonego „M” i spełniają kryteria dochodowe. Szczegółowych informacji udzielą chętnie pracownicy spółki TBS w Kamiennej Górze.

Oprócz Legnicy, kamiennogórskie TBS buduje jednocześnie mieszkania w:, Oławie, Jedlinie – Zdroju i Kamiennej Górze. Rozpoczęły się postępowania przetargowe dla kolejnej inwestycji, również w Kamiennej Górze oraz w Jaworze. Spółka planuje także budowę budynków w innych lokalizacjach na Dolnym Śląsku.

Fot. Łukasz Wacławski