Po godzinach - warto zobaczyć

Darmowe pokazy filmów Krzysztofa Kieślowskiego

Trzy darmowe pokazy filmów ikony polskiego kina, Krzysztofa Kieślowskiego to propozycja na sierpniowe wtorki. Projekcje zorganizowane zostaną dzięki współpracy z Fundacją In Situ w Sokołowsku. Zapraszają miasto Wałbrzych, Wałbrzyski Ośrodek Kultury, Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia oraz Muzeum Porcelany w Wałbrzychu. Pierwszy seans już 10 sierpnia w ogrodzie Muzeum Porcelany.

To dodatkowa, filmowa niespodzianka oprócz trwającego tegorocznego Kina Open Air. W ogrodzie Muzeum Porcelany, w ramach festiwalu Hommage à Kieślowski, odbywającego się przez całe lato w Sokołowsku, zobaczymy trzy produkcje: „Podwójne życie Weroniki”, „Amator” oraz „Trzy kolory. Biały”.

– Zapraszam Państwa do odwiedzenia magicznego miejsca, jakim jest ogród Muzeum Porcelany i spotkania się ze wspaniałą twórczością Krzysztofa Kieślowskiego, wspaniałymi tytułami, które w te letnie wieczory mogą być chwilą refleksji – mówi Zuzanna Fogtt z Fundacji Sztuki Współczesnej In Situ.

Warto podkreślić, że to wyjątkowy rok, bo Krzysztof Kieślowski obchodziłby swoje 80. urodziny. Dodatkowo mija trzydzieści lat od premiery „Podwójnego życia Weroniki”.

– Zapraszamy w każdy wtorek sierpnia o godzinie dwudziestej pierwszej, tutaj, do tego magicznego zakątka wałbrzyskiej starówki, czyli naszego muzealnego ogrodu – mówi Jacek Drejer, dyrektor Muzeum Porcelany w Wałbrzychu.

Nie zabraknie niespodzianek. Mowa o wywiadach ze współpracownikami Krzysztofa Kieślowskiego, które zostały nagrane i będą emitowane przed seansami. To między innymi rozmowa z operatorem Piotrem Jaxą, Urszulą Lesiak montażystką czy Krystyną Jandą.

Projekcje organizowane będą w ogrodzie Muzeum Porcelany w Wałbrzychu w każdy wtorek, czyli 10, 17 i 24 sierpnia. Seanse będą się rozpoczynać o godzinie 21.oo. Wstęp na wszystkie jest bezpłatny.