Działania policji wobec przestępczości narkotykowej i hazardowej.
Pełne ręce roboty mieli kamiennogórscy kryminalni, którzy dzięki prowadzonym czynnościom operacyjnym oraz uzyskanym informacjom pozaprocesowym ujawnili na terenie powiatu kamiennogórskiego znaczne ilości środków zabronionych, a także w ramach prowadzonych działań zabezpieczyli w lokalach kolejnych sześć nielegalnych automatów do gier hazardowych. Sprawy mają charakter rozwojowy, a określone w kodeksach kary za popełnione przestępstwa są wysokie.
Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze tuż przed świętami mieli pełne ręce roboty, w związku z przeprowadzonymi działaniami wymierzonymi w przestępczość narkotykową oraz hazardową.
Kamiennogórscy kryminalni w wyniku prowadzonych czynności operacyjnych uzyskali informacje, że na terenie powiatu kamiennogórskiego mogą znajdować się znaczne ilości środków zabronionych. W niedzielę 17 grudnia zatrzymali 32-latka, który w swoim miejscu zamieszkania posiadał posiadał prawie 85 gram marihuany.
Natomiast kolejnego dnia do policyjnego aresztu trafił 40-latek, wobec którego policjanci mieli podejrzenie, że może mieć przy sobie środki zabronione. Podczas kontroli drogowej mężczyzna myślał, że umieszczenie narkotyków w bieliźnie spowoduje, że nie zostaną znalezione, mylił się. Mundurowi ujawnili przy nim kilka gramów substancji psychotropowych metaamfetaminy oraz ponad 50 gram marihuany.
W środę natomiast, uzyskane informacje pozaprocesowe przez członków Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze, pozwoliły na kolejne działania wymierzone w nielegalne punkty do gier zręcznościowych. Policjanci zabezpieczyli kolejnych sześć automatów do gier hazardowych. W sumie w ciągu kilku tygodni mundurowi przejęli już osiemnaście tego typu urządzeń.
Sprawy, jak informuje sierżant sztabowy Katarzyna Trzepak-Balicka z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze, mają charakter rozwojowy.
Przypominamy, że posiadanie znacznych ilości środków zabronionych wiąże się z karą pozbawienia wolności od jednego roku do 10 lat.
Natomiast za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą kary w wysokości 100 tysięcy złotych od jednego automatu. Za organizowanie gier hazardowych, poza wysoką grzywną, grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.