Aktualności

Dzieci poznały psich przyjaciół mundurowych oraz przypomniały sobie zasady bezpiecznego wypoczynku.

W piątek policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze przeprowadzili zajęcia na świeżym powietrzu dla dzieci Szkoły Podstawowej w Ptaszkowie. Dobra wakacyjna zabawa musi być też bezpieczna, o czym przypomnieli mundurowi uczestniczącym w zajęciach. Dużą atrakcją było przedstawienie uczniom przez mł. asp. Marcina Nieć swoich dwóch najbliższych współpracowników – Pako oraz Brylanta.

Wielkimi krokami zbliża się wolny czas, więc warto było przypomnieć dzieciom o zasadach, których należy przestrzegać podczas wakacyjnej zabawy. W piątek policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej w Ptaszkowie.

To spotkanie było też okazją do poznania przewodnika psa służbowego – mł. asp. Marcina Nieć i jego dwóch pupili, z którymi na co dzień pracuje. Brylant, młody terier, który nie może usiedzieć na miejscu, pomaga policjantom znajdować środki zabronione. Natomiast doświadczony już owczarek niemiecki o imieniu Pako to pies patrolowo-tropiący, który już w niejednej sytuacji ułatwił mundurowym odnaleźć przestępców czy osoby zaginione.

Pamiętaj, podczas przebywania nad wodą:
1. Nie oddalaj się od swoich rodziców lub opiekunów! Jeśli jednak tak się zdarzy – nie panikuj. Jeżeli masz telefon komórkowy – zadzwoń do rodziców/opiekunów, stań w charakterystycznym miejscu, tak abyś był widoczny. Możesz poprosić kogoś dorosłego o pomoc – np. policjanta, strażaka, ratownika lub inną osobę.
2. Wybieraj strzeżone kąpieliska.
3. Nad wodą słuchaj bezwzględnie ratownika, a także ogłaszanych komunikatów!
4. Pamiętaj, że tylko biała flaga pozwala na kąpiel.
5. Unikaj niebezpiecznych miejsc.

– Przydatne numery: 112 – numer alarmowy, 601 100 100 – numer ratunkowy nad wodą. Polecamy również zainstalować aplikację o nazwie „Ratunek”, dzięki niej można wezwać pomoc – mówi st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze.