Aktualności

Jedziesz, nie korzystaj z telefonu.

Kamiennogórscy policjanci przypominają, że korzystanie z telefonu podczas jazdy jest bardzo niebezpieczne. Rozmowa trzymając słuchawkę czy pisanie smsów wyłącza z naszej uwagi dwa najważniejsze zmysły – słuch i wzrok. Wystarczy kilka sekund i tragedia może być gotowa. Apelujemy o rozsądek, a kierujący którzy nie będą stosowali się do tego przepisu muszą się liczyć z mandatem karnym w wysokości 500 złotych oraz 12 punktami karnymi.

Kamiennogórscy policjanci przypominają, że korzystanie z telefonu podczas jazdy jest bardzo niebezpieczne i zabronione przepisami.

Kierujący, którzy rozmawiają przez telefon nie skupiają tak jak powinni na tym, co dzieje się na drodze. Ich reakcje na zagrożenie mogą być opóźnione, a sama konwersacja i konieczność prowadzenia może doprowadzić do sytuacji niebezpiecznych.

W kwestii korzystania z telefonu w grę wchodzi też jeszcze gorsza opcja, czyli odbieranie, a następnie odpisywanie na wiadomości tekstowe. W tym przypadku już nie słuch, a wzrok osoby jest całkowicie zaabsorbowany przez ekran telefonu. Wystarczy kilka sekund, nastąpi zjechanie na pobocze lub na przeciwległy pas ruchu i tragedia gotowa. Tragedia, której można było uniknąć, gdyby kierujący stosował się do obowiązujących przepisów.

Kierujący, którzy nie będą stosowali się do obowiązujących przepisów muszą się liczyć z wysokim mandatem oraz punktami karnymi. Policjanci na taką osobę mogą nałożyć mandat karny w wysokości 500 złotych oraz 12 punktów karnych.