Aktualności

Każdy z nas powinien reagować na przejawy przemocy domowej i wzywać odpowiednie służby.

Policjanci z kamiennogórskiej komendy podczas monitoringu związanego z procedurą „Niebieskiej Karty” zatrzymywali agresywnego i nietrzeźwego sprawcę przemocy domowej, jednak pobyt w policyjnym areszcie nie zmienił jego postępowania. Mężczyzna dodatkowo zaczął grozić swojej żonie, aby zmieniła zeznania na jego korzyść. Dzięki pracy funkcjonariuszy policji, na trzy miesiące do aresztu trafi 50-latek z Kamiennej Góry, który znęcał się nad swoją 8-letnią pasierbicą i 33-letnią żoną. Nie ma przyzwolenia na przemoc domową! Słyszysz? Widzisz? Reaguj!

Każdy z nas powinien reagować na przejawy przemocy domowej i wzywać odpowiednie służby, kiedy podejrzewa, że za ścianą może dziać się coś złego. Ci najmłodsi nie mają szans w starciu z dorosłym, nie wiedzą jak się bronić i to nierzadko w osobach postronnych jest dla nich szansa otrzymania pomocy.

W przypadku podejrzenia przemocy domowej odpowiednie instytucje wszczynają procedurę tzw. „Niebieskiej karty”. Rodzina objęta tymi działaniami ma szansę na zintegrowaną pomoc w zapewnieniu bezpieczeństwa, wsparcia psychologicznego socjalnego czy monitoringu sytuacji. Pamiętaj, że procedura nie wymaga zgody osoby dotkniętej przemocą!

Właśnie monitoring z powodu procedury „Niebieskiej Karty” przyczynił się do zakończenia koszmaru dziewczynki i jej matki. Policjanci z Kamiennej Góry kilkukrotnie zatrzymywali 50-latka, który zazwyczaj pod wpływem alkoholu wszczynał awantury w domu. Niestety swoją agresję przelewał na 8-letnią pasierbicę, a także swoją żonę. Pobyt w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych nie zmienił jego postępowania, a dodatkowo groził kobiecie, która postanowiła walczyć o życie swoje i córek, żeby zmieniła zeznania.

Funkcjonariusze policji 4 stycznia 2023 roku po raz kolejny zatrzymali sprawcę tej przemocy. Zebrany przez mundurowych materiał dowodowy spowodował, że Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej i zastosował wobec 50-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za przestępstwo, którego się dopuścił mężczyzna może trafić za kratki nawet na 8 lat.

Nie ma przyzwolenia na przemoc domową! Słyszysz? Widzisz? Reaguj!
Jeżeli doświadczasz przemocy – nie bój się prosić o pomoc!

112 – numer alarmowy
116 111 – Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży
800 120 002 – „Niebieska Linia” Ogólnopolski telefon dla ofiar przemocy domowej