Aktualności

Kierowco, skup się na drodze!

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło przy ul. Kościuszki w Kamiennej Górze. 37-letni kierujący stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w budynek mieszkalny. Szczęśliwie nikomu nic się nie stało. Policjanci ukarali mężczyznę mandatem i punktami karnymi. Kierowco, skup się na drodze!

Po godzinie 9:00 w sobotni ranek, 19 listopada 2022 roku, policjanci oraz strażacy z Kamiennej Góry zostali wezwani do niebezpiecznego zdarzenia drogowego mającego miejsce przy ul. Kościuszki w Kamiennej Górze.

W toku czynności wykonywanych na miejscu funkcjonariusze policji ustalili, że 37-latek z powiatu kamiennogórskiego nie zauważył, że samochód przed nim zamierza wykonać manewr skrętu i próbując uniknąć zderzenia stracił panowanie nad pojazdem, a następnie wjechał w budynek mieszkalny. W wyniku tej kolizji uszkodzone zostało okno oraz elewacja budynku. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Na mężczyznę został nałożony mandat karny w wysokości 1500 złotych oraz 10 punktów karnych.

Dostosuj prędkość do warunków panujących na drodze – śliska i mokra nawierzchnia wydłuża drogę hamowania, a przy nieuważnym obserwowaniu innych uczestników ruchu wystarczą sekundy aby doprowadzić do tragedii!