Krzysztof Chwaliński oraz Wałbrzyski Ośrodek Kultury zapraszają. Wernisaż, ba opowieść już w najbliższą sobotę w Multimedialnej Galerii Obrazu w Wałbrzychu.
Fotografia jest dla niego sposobem na odkrywanie i opisywanie świata, kluczem do poznawania ludzi i niezwykłych miejsc. Chętnie rusza w podróż, choć zakorzeniony jest w rodzinnej ziemi wałbrzyskiej i w Krakowie, który od kilkunastu lat jest jego domem. Może pochwalić się kolejną fotografią w Off Set Magazine.
Krzysztof Chwaliński , bo o nim mowa, z wykształcenia socjolog, z zawodu dziennikarz (radio RMF MAXX, radio RMF Classic+, Offset Magazine). Konferansjer i pasjonat podróży, których nie wyobraża sobie bez aparatu fotograficznego. Z potrzeby serca także portrecista.
– W ubiegłym roku fotografowałem też między innymi jednego z bardziej rozpoznawalnych, nagradzanych pisarzy w Polsce, Łukasza Orbitowskiego. Na długo w mojej pamięci zostanie karkołomna sesja z Klaudią Gawor – mówi Krzysztof Chwaliński.
W Gruzji, której mały fragment zobaczą Państwo na wystawie, zakochany jest od 2016 tego roku. Wtedy pojechał tam (w roli basisty) na White Bridge Festival. Gruzini pokazali uczestnikom tego wydarzenia skrawek swojego pięknego kraju, wielkie, gościnne serca i niezwykłego ducha tej krainy. Później wrócił do Gruzji już na dłużej i zakochał się w Gruzinach i ich kraju – jego oczywistym pięknie, ale i w kontrastach, widokach jak z bajki, winie, cha-chy, muzyce i chaczapuri.
Zapraszamy na wernisaż wystawy, który odbędzie się 14 stycznia 2023 o godz. 17.00 w Wałbrzyski Ośrodek Kultury na terenie Stara Kopalnia – Centrum Nauki i Sztuki, na którym Krzysztof wspólnie z Gruzinem, organizatorem wspomnianego White Bridge Festivalu – Konstantinem Nachqebia opowiedzą o Gruzji. O malachitowych łąkach Ushguli, górach Swanetii i dumnych Swanach. O niezwykłych ogrodach Makhinjauri i znanym w Polsce z piosenki Alibabek Batumi – od którego może się zakręcić w głowie, a także o mieście Kutaisi i rozsianych po całym kraju monastyrach.
Patronat nad wystawą objął OM System . Będzie to opowieść o pięknie, ulotności, winie, śpiewie, pysznym jedzeniu i cudownych ludziach – gruzińskich przyjaciołach. Wystawę będzie można oglądać do 9 lutego. Wstęp wolny.