Kamienna Góra, Dolny Śląsk 10 kwietnia 2026
Powrót
Aktualności

Mandaty dla kierowców enduro

Mandaty dla kierowców enduro

W niedzielne popołudnie policjanci z Komisariatu Policji w Lubawce wspólnie ze Strażą Leśną z Nadleśnictwa Kamienna Góra przeprowadzili patrol w lasach gminy Lubawka.

Celem działań była ochrona przyrody oraz zapewnienie bezpieczeństwa osobom korzystającym z terenów leśnych. Niestety, w ręce mundurowych wpadło trzech mężczyzn w wieku 40–50 lat, którzy postanowili potraktować las jak tor offroadowy. Kierowcy motocykli enduro zostali ukarani mandatami w wysokości 1000 zł za złamanie zakazu wjazdu do lasu oraz niszczenie ściółki.

Policja przypomina: do lasu można wjechać wyłącznie drogą oznaczoną, udostępnioną do ruchu, niszczenie ściółki to poważna szkoda dla ekosystemu, śmieci zabieramy ze sobą – nie pozostawiamy odpadów w lesie, reagujmy, gdy jesteśmy świadkami naruszeń.

– Naszym celem nie jest wyłącznie karanie, ale przede wszystkim zapobieganie i uświadamianie, że odpowiedzialne korzystanie z lasu leży w interesie nas wszystkich – podkreśla mł. asp. Katarzyna Trzepak z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze.

Wspólne patrole Policji i Straży Leśnej będą kontynuowane.

Ostatnia aktualizacja: 8 września 2025