Aktualności

Oława, ul. 1 Maja 11. Kolejna inwestycja Towarzystwo Budownictwa Społecznego „TBS” spółka z o.o. w Kamiennej Górze. Dziś do atrakcyjnych mieszkań wprowadzają się lokatorzy.

Zabytkowa kamienica, odrestaurowana zgodnie z zaleceniami konserwatora zabytków, będzie służyć mieszkańcom i seniorom.

– Wczoraj przekazaliśmy mieszkańcom 14 lokali jedno-, dwu- i trzypokojowych. Znajdują się one w przepięknym budynku, na trzech kondygnacjach. W usługowej części budynku będzie także Dzienny Klub Seniora, prowadzony przez miasto. To nasza kolejna zakończona inwestycja w Oławie – zadowolenia nie kryje Władysław Niemas, prezes Towarzystwa Budownictwa Społecznego „TBS” sp. z o.o. w Kamiennej Górze.

Budynek wyposażony jest w innowacyjne technologie, m.in.: pompy ciepła powietrze – woda, instalację fotowoltaiczną oraz wentylację z odzyskiem ciepła (rekuperacja). Znajduje się w zwartej zabudowie. Powstał w latach 1880-1885 na rzucie trapezu. Pierwotnie, kamienica mieszkalna, została po 1945 roku dostosowana dla potrzeb Sądu Rejonowego, następnie przekazana do użytkowania Komendzie Policji.

Z pięknego wystroju kamienicy zachowały się elementy dekoracji rzeźbiarskiej -dekoracyjne listwy oraz obramienia otworów okiennych, schody, drzwi, podłogi, które starannie zostały odrestaurowane. Wyróżniają się także dekoracje rzeźbiarskie oraz dekoracja architektoniczna okien wykusza. Jego podniebie pokryte jest aplikacjami sztukatorskimi, to stylizowane motywy roślinne. Całość elewacji wieńczy wydatny gzyms, koronujący na kroksztynach.

– Jestem bardzo dumny z tego projektu, ale to nie jedyna aktualnie realizowana przez nas inwestycja. Mieszkania oddamy wkrótce w: Jedlinie – Zdroju, Jaworze, Legnicy i, oczywiście, w Kamiennej Górze. Wnioski już można składać – mówi prezes Władysław Niemas.

Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Kamiennej Górze ma już prawie 30 lat. Spółka, jak widać, nie boi się trudnych projektów. Buduje od podstaw, ale i podejmuje się rewitalizacji poprzemysłowych i powojskowych obiektów, których adaptacją przez lata nikt inny nie chciał się zająć.

To dzięki Towarzystwu Budownictwa Społecznego „TBS” sp. z o.o. w Kamiennej Górze wiele rodzin ma możliwość zamieszkania w wymarzonym mieszkaniu. Inwestycje prowadzone przez TBS zmieniają wizerunek wielu miast.