Aktualności

PCPR w Kamienniej Górze zachęca rodziców dzieci z niepełnosprawnościami do udziału w grupie wsparcia.

„Bezpieczna przestrzeń” grupa wsparcia jest jedną z form działań pomocowych na rzecz rodziców dzieci niepełnosprawnych. Może ona pomóc w uzyskaniu dodatkowych informacji i w radzeniu sobie z różnymi emocjami, myślami i trudnościami, z jakimi spotykacie się na co dzień.
– Dzięki umożliwieniu Państwu wzięcia dobrowolnego i aktywnego udziału w grupie wsparcia, chcielibyśmy pomóc Państwu rozwiązywać problemy, z którymi jako rodzice dzieci z niepełnosprawnościami na co dzień się spotykacie oraz dać Państwu szansę na kontakt z osobami, które mają podobne doświadczenia, problemy i różne pomysły na ich rozwiązanie – mówi Agnieszka Banach- Górczyk, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kamiennej Górze.
Rozmowy w grupie wsparcia dotyczą zagadnień ważnych dla uczestników spotkania w danym momencie ich życia rodzinnego. Opiekunowie wymieniają się spostrzeżeniami i kontaktami, udzielają sobie wzajemnych wskazówek, otrzymują również porady psychologiczno-pedagogiczne dotyczące różnych zagadnień.
Grupa wsparcia to cykliczne spotkania, odbywające się w każdy wtorek w godzinach od 9:00 do 10:30. Każde takie spotkanie trwa 1,5 godziny.
– Jeśli są Państwo zainteresowani udziałem w takich spotkaniach bądź też mają jakiekolwiek pytania, prosimy o kontakt telefoniczny z psychologiem PCPR pod numerem telefonu: 668 425 897 (poniedziałek-czwartek 7:15-15.30, piątek 7:15-14:15) – dodaje dyrektor PCPR w Kamiennej Górze.