Raporty

Policja podsumowała święta

Święta Wielkanocne to czas intensywnej pracy dolnośląskich funkcjonariuszy, a wszystko dlatego, aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom naszego regionu. Podczas wydłużonego weekendu świątecznego, policjanci przeprowadzili aż 5015 różnego rodzaju interwencji i zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 319 osób. Od piątku do poniedziałku włącznie, funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu także 120 nietrzeźwych kierowców i zatrzymali 79 osób poszukiwanych. Na drogach Dolnego Śląska mundurowi obsługiwali też 15 wypadków, ale nikt z ich uczestników, nie doznał zagrażających życiu obrażeń.

Tegoroczne Święta Wielkanocne na drogach województwa dolnośląskiego przebiegły dość spokojnie. W ciągu czterech dni funkcjonariusze odnotowali o 105 zdarzeń mniej niż w roku ubiegłym, a jak wszyscy wiemy w tamtym roku ruch na drogach, był znacznie mniejszy m. in. z uwagi panującą pandemię koronawirusa.

Policjanci obsługiwali 15 wypadków drogowych, ale na szczęście osoby biorące w nich udział, nie doznały obrażeń zagrażających ich życiu. Jest to mniejsza liczba zdarzeń niż niejednokrotnie odnotowuje się w ciągu dni roboczych. Niemniej jednak brak rozwagi i nonszalancja na drogach oraz nadmierna prędkość, to wciąż główne przyczyny tragicznych w skutkach zdarzeń.

Policjanci prowadząc w okresie świąt wzmożone działania kontrolne, ujawnili i wyeliminowali z ruchu aż 120 osób, które pomimo wielokrotnych apeli o trzeźwość, zdecydowały się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów po spożyciu alkoholu.

Okres świąteczny to nie tylko czas wzmożonej pracy policjantów ruchu drogowego. W ciągu czterech minionych dni funkcjonariusze przeprowadzili 5015 różnego rodzaju interwencji, a także zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 319 osób. W ręce policjantów wpadło też 79 poszukiwanych, w tym 7 nieletnich.