Raporty

Policjanci podsumowali święta

2570 różnego rodzaju interwencji przeprowadzili dolnośląscy policjanci w okresie Świąt Bożego Narodzenia i zatrzymali na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa 140 osób. Funkcjonariusze wyeliminowali także z ruchu 74 kierowców, którzy przemieszczali się pojazdami po spożyciu alkoholu oraz 11 pod wpływem środków odurzających. Mundurowi zatrzymali również 54 osoby poszukiwane, a na drogach obsługiwali 14 wypadków i 123 kolizje. Był to intensywny czas dla policjantów, a wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo na możliwie najwyższym poziomie wszystkim mieszkańcom naszego regionu.

Tegoroczne Święta Bożego Narodzenia na terenie naszego województwa dolnośląskiego przebiegły dość spokojnie. W ciągu trzech ostatnich dni funkcjonariusze interweniowali o 1350 razy mniej niż w roku ubiegłym, a jak wszyscy wiemy, ruch na drogach był dość duży. Funkcjonariusze obsłużyli 14 wypadków i 123 kolizje i jest to liczba zdarzeń, jaką niejednokrotnie odnotowuje się w ciągu dni roboczych.

Niemniej jednak brak rozwagi i nonszalancja na drogach oraz nadmierna prędkość, to wciąż główne przyczyny tragicznych w skutkach zdarzeń, a do takich też doszło na terenie Dolnego Śląska m.in. na terenie powiatu jaworskiego i jeleniogórskiego.

Jeden z wypadków miał miejsce w Sadach Dolnych wczoraj o godz. 11:15. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż 67-letni mieszkaniec powiatu jaworskiego, kierujący pojazdem m-ki Toyota, z nieustalonych dotąd przyczyn zjechał z drogi i wpadł do rzeki. Pomimo reanimacji mężczyzna zmarł. Podróżujący tym samochodem 84-letni pasażer z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala w Świdnicy. Śledztwo w tej sprawie prowadzi kamiennogórska prokuratura.

W Jeleniej Górze natomiast 49-letni kierujący pojazdem marki Alfa Romeo, jadąc od strony Szklarskiej Poręby w kierunku centrum miasta, potrącił 30-letniego mężczyznę, który idąc chodnikiem stracił równowagę i wtargnął na jezdnię pod nadjeżdżający pojazd. W wyniku odniesionych obrażeń mężczyzna zmarł.

Skutecznie prowadzone przez policjantów działania, pozwoliły na wyeliminowanie z ruchu aż 74 osoby, które pomimo wielokrotnych apeli o trzeźwość, zdecydowały się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów po spożyciu alkoholu. Mundurowani udaremnili też dalszą jazdę 11 kierowcom prowadzącym swoje pojazdy pod wpływem środków odurzających.

Okres świąteczny to nie tylko czas wzmożonej pracy policjantów ruchu drogowego. W ciągu trzech minionych dni funkcjonariusze przeprowadzili 2570 różnego rodzaju interwencji, a także zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 140 osób. W ręce policjantów wpadło też 54 poszukiwanych.