Aktualności

Porządki po pożarze na ul. Fabrycznej

– Porządkujemy i osuszamy budynki uszkodzone podczas pożaru i akcji gaśniczej na ul. Fabrycznej w Kamiennej Górze. Ustawiliśmy dmuchawy na klatce schodowej domu nr 9, która została zalana – informuje przedstawiciel Spółki Mieszkaniowej.

Pożar uszkodził także instalację elektryczną. Przerwano również dostawy gazu, co uniemożliwia ogrzewanie niektórych mieszkań.

– Dotychczas udało się przywrócić zasilanie elektryczne w części lokali. Spodziewamy się, że w tym tygodniu zostanie włączony gaz. Mieszkańcy będą więc mogli powrócić do mieszkań – dodaje zarządca.

We wtorek zostanie sporządzona ekspertyza techniczna, konieczna do rozpoczęcia remontu kamienicy nr 7, której poddasze zapaliło się w czwartek, 11 lutego. Tam zniszczenia są większe. Spaleniu uległy dwa mieszkania. Budynek jest pozbawiony prądu i gazu. Spółka Mieszkaniowa rozpoczęła porządki i wkrótce zamierza przystąpić do osuszania budynku.

Miasto Kamienna Góra udzieliło pomocy pogorzelcom.

– Rodziny, które nie znalazły zakwaterowania u rodziny lub znajomych zostały tymczasowo umieszczone w hotelu. Rozważamy też opcję czasowego przydziału mieszkań z zasobów miasta – mówi burmistrz Kamiennej Góry, Janusz Chodasewicz.