Aktualności

Powiat wałbrzyski: kampania wyborcza za publiczne pieniądze i w niedozwolonych miejscach.

Znaki drogowe, barierki ochronne, a na nich banery promujące starostę wałbrzyskiego i polityków Prawa i Sprawiedliwości. Nie tylko szpecą one infrastrukturę drogową, ale także stanowią poważne zagrożenie!

– Nie ma chyba potrzeby przypominać, że prawo i przepisy dotyczące ruchu drogowego istnieją po to, by zagwarantować bezpieczeństwo naszym kierowcom, rowerzystom i pieszym. Dlatego umieszczanie banerów na znakach drogowych oraz barierkach mostów i wiaduktów jest absolutnie niedopuszczalne. To nie tylko jawne lekceważenie przepisów, ale przede wszystkim świadome działanie wprowadzające chaos i ryzyko w naszej przestrzeni drogowej – zwraca uwagę radny powiatu wałbrzyskiego, Kamil Orpel.

W powiecie wałbrzyskim przestrzeń publiczna, która powinna być neutralna i pozbawiona wszelkich oznak politycznych, od dłuższego już czasu staje się areną politycznej kampanii. To skandaliczne i absolutnie niedopuszczalne. Banery nie tylko rażą w oczy, ale stanowią poważne ryzyko w ruchu drogowym. Zasłaniają znaki drogowe, ograniczają widoczność i mogą prowadzić do wypadków.

Kamil Orpel wzywa starostę do podjęcia natychmiastowych i stanowczych działań w celu usunięcia tych banerów z pasów drogowych, znaków drogowych oraz innych elementów infrastruktury drogowej. Pyta w złożonej do starosty interpelacji o koszt tej kampanii, o to, z jakich środków jest finansowana oraz czy na eksponowanie promocyjnych materiałów wyborczych są wydane odpowiednie zgody. Apeluje o demontaż banerów z przestrzeni publicznej.

Zdjęcie użyczone / mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego