Aktualności

Przebudowa trzech ulic i wiaduktu w Kamiennej Górze za 14,6 mln zł

Na przełomie maja i czerwca rozpoczną się prace budowlane związane z modernizacją infrastruktury drogowej w Kamiennej Górze. Wykonawca rozpocznie je od przebudowy ul. Różanej. Następnie prace obejmą ulice: Wrzosową i Śląską. Na końcu zostanie rozebrany stary kamienny wiadukt nad ścieżką rowerową. Zastąpi go stalowa kładka pieszo – rowerowa. Na realizację tych robót drogowcy mają dwa lata.

Miasto Kamienna Góra wyłoniło właśnie w postępowaniu przetargowym wykonawcę tych czterech poważnych zadań inwestycyjnych.

– Umowa opiewa na 14,6 mln zł. W najbliższy poniedziałek podpiszemy ją z firmą „Bisek – Asfalt” z Kostomłotów. Wykonawca wejdzie na plac budowy na przełomie maja i czerwca – mówi burmistrz Janusz Chodasewicz.

Jako pierwsza będzie realizowana ul. Różana. Na 450-metrowym odcinku zostanie wykonana kanalizacja burzowa oraz ułożona asfaltowa nawierzchnia. Obecnie jest tam droga gruntowa.

Na ponad 700-metrowym odcinku ul. Wrzosowej prace obejmą budowę: kanalizacji sanitarnej, burzowej, wodociągu oraz ułożenie asfaltowej nawierzchni. To także jest teraz droga gruntowa.

Na ulicy Śląskiej powstanie kanalizacja burzowa, nowe oświetlenie oraz zostanie ułożona nawierzchnia. Ze względu na ograniczoną szerokość ulicy będzie tam można zbudować chodnik po jednej stronie. Prace obejmą prawie półkilometrowy odcinek jezdni.

Zwycięzca przetargu będzie też musiał dokonać rozbiórki starego wiaduktu nad ścieżką rowerową. Jest on w złym stanie technicznym. Kamienną budowlę ma zastąpić stalowa konstrukcja, po której będą mogli poruszać się piesi i rowerzyści.

Na przebudowę ulic: Śląskiej, Wrzosowej i Różanej oraz wiaduktu nad ścieżką rowerową przewidziano w budżecie miasta 15 mln zł. Z tego 12,7 mln złotych pochodzi z rządowego programu „Polski Ład”.