Aktualności

Tankował na przywłaszczoną kartę – straty sięgnęły 70 tys. zł. Ten proceder trwałby, gdyby nie kamiennogórscy kryminalni…

Skrupulatna praca policjantów Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze, pozwoliła na ustalenie, a następnie zatrzymanie odpowiedzialnego za przywłaszczenie firmowej karty 35-latka. Analiza zgromadzonych przez funkcjonariuszy policji materiałów wyjaśniły, że mężczyzna przez ostatni rok korzystał z niej na stacji paliw. Zatankował paliwo na łączną kwotę 70 tysięcy złotych. Myślał, że uniknie odpowiedzialności za ten czyn. Teraz grozi mu nawet 10 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu jedna z firm powiadomiła policjantów Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze o tym, że nieznany sprawca korzysta z ich firmowej karty do transakcji bezgotówkowych na stacji paliw.

Szereg czynności operacyjnych wykonywanych przez mundurowych, jak i wnikliwa analiza zgromadzonego materiału, pozwoliły na szybkie ustalenie sprawcy tego przestępstwa. Kryminalni kamiennogórskiej jednostki zatrzymali 35-latka odpowiedzialnego za ten czyn.

W toku dalszych działań funkcjonariuszy policji wyszło na jaw, że mężczyzna przez ostatni rok korzystał z przywłaszczonej firmowej karty do tankowania swoich samochodów. Myślał, że uniknie odpowiedzialności i nikt nie zauważy jego transakcji. Wartość strat opiewa na kwotę 70 tysięcy złotych. Ten proceder trwałby nadal, gdyby nie skuteczne działania kamiennogórskich policjantów.

Teraz mieszkaniec powiatu kamiennogórskiego będzie musiał się liczyć z karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności.