Bez kategorii

Uważajmy na fałszywe oferty sprzedaży. Policja ostrzega.

Ofert sprzedażowych w internecie jest wiele – w szaleństwie ostatnich świątecznych zakupów nie dajcie się nabrać oszustom. Sprawdzajcie sprzedawców, komentarze co do ich usług, kontrolujcie strony na które jesteście przekierowani, a także uważajcie jakie płatności autoryzujecie. Bezpieczeństwo to podstawa!

Świąteczne zakupy idą pełną parą i na różnych portalach zakupowych pojawiają się oferty sprzedaży rzeczy. Niestety niektóre z nich mogą być fałszywe.

Co powinno wzbudzić nasz niepokój?

Na pewno zbyt niska cena, to coś na co zwracamy uwagę w pierwszej kolejności. Te „niepowtarzalne okazje” mogą spowodować, że stracimy pieniądze.

Dlatego, pamiętaj:
→ sprawdzenie sprzedawcy, jego opinii oraz komentarzy jest podstawą. Dodatkowo można też wykonać telefon lub wysłać e-mail aby przekonać się czy odpowiada na korespondencję;
→ należy upewnić się również, co do właściciela numeru rachunku bankowego – oszuści mogą je podmienić;
→ uważaj też na błędy w płatnościach lub prośby o ponowne uiszczenie opłaty– zwróć uwagę czy nie zostałeś przekierowany do fałszywej strony płatniczej;
→ korzystaj ze stron, gdzie oferowane jest ubezpieczenie transakcji, abyś odzyskał pieniądze w przypadku oszustwa;
→ przed zatwierdzeniem płatności sprawdź kwotę i dane konta;
→ zastanów się nad skorzystaniem z opcji „płatności przy odbiorze”;
→ przeczytaj regulamin sklepu – kilka minut, a może uchronić Cię przed utratą pieniędzy.

NIE INSTALUJ DODATKOWEGO OPROGRAMOWANIA DO PŁATNOŚCI – zdalny pulpit może sprawić, że stracisz kontrolę nad telefonem lub komputerem!

Kamiennogórska policja apeluje, aby być ostrożnym w czasie świątecznych zakupów!