Warto zobaczyć

Weekend 12,13 listopada z podwójnymi wydarzeniami na Scenie Kameralnej! Szaniawski w Wałbrzychu zaprasza.

Drugi odcinek POCZTU ULIC WAŁBRZYSKICH – wyjątkowego projektu, w którym nagrywany nasze podcasty na żywo z widzami w studiu. Forma radiowa przenosi teatr w zupełnie nową przestrzeń wyobraźni, gdzie słowo i dźwięk zastępuje obraz. Spotkamy się w temacie ulic wałbrzyskich – tych realnych i tych wymyślonych, które od dwóch sezonów na łamach wałbrzyskiej Wyborczej opisuje Seb Majewski. Ciepłe, czułe, zabawne, a czasami abstrakcyjne spostrzeżenia składają się na obraz miasta, ludzi i kraju. SZANIAWSKI.FM to także wyjątkowe doświadczenie dla widzów – bliskie spotkanie z aktorami i formą tworzenia słuchowiska. Pierwszy odcinek podcastu jest już dostępny na Youtube – OGLĄDAJ TUTAJ – oraz najpopularniejszych serwisach streamingowych.

SZANIAWSKI.FM: poczet ulic wałbrzyskich odcinek 2
Tekst na podstawie felietonów Seba Majewskiego
Reżyseria: Tomasz Jękot
Obsada: Rafał Kosowski, Mikołaj Krzeszowiec, Czesław Skwarek, Piotr Tokarz
 
sobota / 12.11. / 18:00 / Scena Kameralna
niedziela / 13.11. / 17:00 / Scena Kameralna
 
Po słuchowisku zapraszamy wszystkich widzów na tragedię polityczną i farsę obyczajową zarazem. BABA-DZIWO to porywająca historia małżeństwa Petroniki i Normana, w których życie ciężkim butem wchodzi władza. Młode małżeństwo popada w niełaskę ze względu na coraz to nowe ustawy państwowe nakazujące posiadanie dzieci. Do ich nieszczęść dochodzi jeszcze pretensjonalna sąsiadka, która chce im się wprowadzić siłą do mieszkania, przyjaciele szukający schronienia od nawałnicy politycznej oraz niezapowiedziana wizyta głowy państwa – Dyktatorki Validy Vrany.  Spektakl celnie podkreśla bolesną prawdę, że prawa kobiet to farsa.
BABA-DZIWO

Tekst: Maria Pawlikowska-Jasnorzewska
Reżyseria i choreografia: Dominika Knapik
Adaptacja i dramaturgia: Tomasz Jękot
Scenografia i kostiumy: Karolina Mazur
Reżyseria świateł: Wolfgang Macher
Opracowanie muzyczne: Dominika Knapik i Mateusz Flis
Obsada: Angelika Cegielska, Kinga Zygmunt, Dorota Furmaniuk, Wojciech Marek Kozak, Irena Wójcik, Mateusz Flis, Michał Kosela, Wojciech Świeściak

sobota / 12.11. / 19:30 / Scena Kameralna
niedziela / 13.11. / 18:30 / Scena Kameralna

Bilety na wszystkie wydarzenia w kasie Teatru i online na www.bilety.teatr.walbrzych.pl

Wieczór pełen humoru gwarantowany – do zobaczenia!

fot. Bartek Warzecha